Güvenlik 31 MAYIS 2018 / 14:51

Gelişen risklere karşı, Exclusive Networks ve F5’tan ileri seviye koruma

Advanced WAF’la ilgili, detaylı bilgi almak için, F5 Networks’un Katma Değerli Distribütörü Exclusive Networks Türkiye ile iletişime geçebilirsiniz.

Web saldırıları, veri ihlallerinin önde gelen nedenidir. Güvenli uygulama ve yama yönetimi  gibi güvenlik çözümleri olmasına rağmen, bir çok uygulama bu duruma karşı savunmasız kalabiliyor, F5 Web uygulama güvenlik duvarları (WAF) ile güvenlik açıklarını gidererek uygulamalarınızı veri ihlallerinden korur ve saldırıları durdurursunuz. F5 Advanced WAF ile de ileri seviye bot korumasını, uygulama katmanı şifrelemesini, API'leri ve davranış analizini hedefleyen saldırılara karşı korunmanıza yardımcı olur.

Saldırganlar, uygulamalardaki güvenlik açıklarını bot sistemler yardımıyla otomatik tarayarak elde ettikleri bilgiler ile servis kesinti (DoS) neden olacak yaklaşımı benimsemişlerdir. F5 ile saldırganların çok kullandığı bu bot sistemlere karşın proaktif savunma ile otomatik saldırıları durdurur, bot trafiğini tanımlar, filtreler ve davranışa dayalı tekniklerin bir kombinasyonunu kullanarak bu kötü niyetli botları durdurarak fırsatçı saldırıların çoğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Davranış analizi, karma saldırıları tespit etmek için bir gerekliliktir. Geleneksel ve imza tabanlı çözümler ile bu teknik olmadan çok katmanlı gelişmiş servis kesinti (DDoS) saldırıları teknikleri gizlenebilir veya algılanmayabilir.

F5 Advanced WAF, uygulama davranışını otomatik olarak öğrenir ve ardından gelişmiş servis kesinti (DDoS) koşullarını belirlemek için sunucu davranışları ile kullanıcı davranışlarını birleştirir. Bu işlem gerçek kullanıcılar tarafında oluşturulmayan trafiği belirlemeyi sağlar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics