Güvenlik 31 MAYIS 2018 / 11:43

Gelişen risklere karşı ileri seviye koruma

Web saldırıları, veri ihlallerinin de önde gelen nedeni. Güvenli uygulama ve yama yönetimi  gibi güvenlik çözümleri olmasına rağmen, birçok uygulamalar savunmasız kalabiliyor. Buna karşılık, F5 Web uygulama güvenlik duvarları (WAF) ile güvenlik açıklarını gidererek uygulamalarınızı veri ihlallerinden korumanız ve saldırıları durdurabilmeniz mümkün. F5 Advanced WAF ile ise ileri seviye bot korumasını, uygulama katmanı şifrelemesini, API'leri ve davranış analizini hedefleyen saldırılara karşı korunmak mümkün. 
Saldırganlar, uygulamalardaki güvenlik açıklarını bot sistemler yardımıyla otomatik tarayarak elde ettikleri bilgiler ile servis kesinti (DoS) neden olacak yaklaşımı benimsiyor. F5 ile saldırganların çok kullandığı bu bot sistemlere karşın proaktif savunma ile otomatik saldırıları durdurmak, bot trafiğini tanımlamak, filtreler ve davranışa dayalı tekniklerin bir kombinasyonunu kullanarak bu kötü niyetli botları durdurarak fırsatçı saldırıların çoğunu ortadan kaldırabilmek mümkün. 
Davranış analizi, karma saldırıları tespit etmek için bir gereklilik. Geleneksek ve imzaya tabanlı çözümler ile bu teknik olmadan çok katmanlı gelişmiş servis kesinti (DDoS) saldırıları teknikleri gizlenebilir veya algılanamayabilir. F5 Advanced WAF ise uygulama davranışını otomatik olarak öğrenir, ardından gelişmiş servis kesinti (DDoS) koşullarını belirlemek için sunucu davranışları ile kullanıcı davranışlarını birleştirir. Bu işlem ile gerçek kullanıcılar tarafında oluşturulmayan trafiği saptamayı sağlar.
 
ETİKETLER : F5 Advanced WAF F5 Web

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics