Güvenlik 15 AĞUSTOS 2013 / 13:43

Google’dan gizlilik savunması

Son dönemde medyada yer alan Gmail ve kullanıcı bilgilerinin gizliliği odaklı haberler, Google’dan bir açıklamayı beraberinde getirdi. Google açıklaması şöyle:

“Kullanıcılarımızın mahremiyeti ve güvenliğini bizim için son derece ciddi ve önemli bir konudur, son dönemde bunun aksini iddia eden haberler ise tamamen gerçek dışıdır. Gmail için geliştirdiğimiz güvenlik ve mahremiyeti özellikleri endüstriye öncülük edecek derecede ileri düzeydedir ve söz konusu koruma herhangi bir Gmail kullanıcısına e-posta gönderen herkes için geçerlidir.”

Savunmada yatan sıkıntı

Öte yandan, BTnet’te de yer alan konuyla ilgili haberde, “NSA skandalı sonrasında ABD şirketlerinin sunucularını istihbarat kurumları ve hükümete açtığı yönündeki iddiaların araştırılması yönünde kurulan mahkemede Google’ın yaptığı savunma tarihe geçti. Google’ın sunduğu raporda e-posta servisi Gmail kullanıcılarının ‘iletişimlerinin gizli tutulduğuna dair makul bir beklentisi olmaması gerektiği’ yazıldı. Yani Google, 425 milyon Gmail kullanıcısının iletişimlerinin mahremiyeti konusunda bir beklentisinin olmaması gerektiğini açıkladı” bilgisi yer almıştı.

 
ETİKETLER : Gmail Google

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN