Güvenlik 16 MART 2016 / 15:23

Gündelik risklere karşı mobil güvenlik fırsatı

Gündelik hayatlarında karşılaşılabilecek güvenlik risklerini çözme hedefiyle tasarlanan “Securitas Güvendeyim” uygulaması ile herkes kişisel güvenlik hizmetine sahip olabiliyor. Bu uygulamada, özellikle büyük il ve ilçelerdeki kişilerin sıklıkla karşılaştıkları suçlara yönelik basit ve etkili bir mobil uygulama tasarlandı. Özellikle kurumlara yönelik güvenlik çözümleri sunan Securitas, böylece kişisel güvenliği sağlamak üzere “Securitas Güvendeyim” uygulamasını kullanıma sundu.
Uygulamayı akıllı telefonlarına indiren kullanıcılar, kişisel güvenliklerini tehdit edebilecek herhangi bir risk ile karşılaşmadan önce ya da karşılaştıkları an, sadece telefonu hafifçe sallayarak uygulamayı aktif hale getiriyor ve Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’ne alarm iletebiliyorlar. İkinci kez telefonu sallamaları halinde ise uygulamanın ışıklı alarm sesi özelliği harekete geçiyor. Alarm ile birlikte, ses ve görüntü kaydı kullanıcının konum bilgisi ile birlikte Alarm Merkezi’ne iletiliyor. Uzaktan İzleme Merkezi, bu bilgileri ile kullanıcıya yardım ulaşmasını sağlıyor. İhtiyaca göre polis, ambulans ya da itfaiye yönlendiriliyor.
Akıllı telefonlarda kullanılan “Securitas Güvendeyim” uygulaması telefonla veya web sitesi üzerinden gerçekleştirilen abonelik ile aktifleştiriliyor. Uygulama ücretsiz indiriliyor ve yıllık abonelik sistemi üzerinden kullanılıyor. Abonelik işlemleri sırasında oluşturulan şifre ile kullanıcılar akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamaya istedikleri zaman giriş yapabiliyorlar. Uygulamayı aylık 12 tl'lik bir bedel ödeyerek kullanmak mümkün.
 
ETİKETLER : Securitas Güvendeyim

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN