Güvenlik 04 ŞUBAT 2016 / 16:14

Gündem büyük veri analitiği ve güvenliği

Son yıllarda önemi iyice artan veri boyutu beraberinde büyük veri analitiği, güvenliği ve mahremiyeti ihlal konularını da beraberinde getirdi.

11 Şubat’ta saat 13:00-17:30 arasında, Gazi Üniversitesi Rektörlük Binası Mimar Kemaleddin Salonu'nda düzenlenecek olan “Büyük Veri Analitiği ve Güvenliği Kamu Çalıştayı”, alanlarında uzman konuşmacılar ile ülkemizdeki büyük veri ve bilgi güvenliği çalışmalarına yön verme, ihtiyaçları belirleme, çözümler sunma ve kamuda mevcut verilerin kullanılması ile farklı ve yeni değerler elde edilmesine katkı sağlamaya odaklanacak. Kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve özel sektör kuruluşları ile işbirliklerinin artmasını sağlamak da çalıştayın hedefleri arasında yer alıyor.
Bu başlıkta güncel bilgileri öğrenmek, yaşanan problemleri ortak bir fikir platformunda çözmek, mevcut bilgi birikimi ve deneyimini paylaşmak isteyen tüm paydaşlara açık olan çalıştaya katılım, ayrıca konu başlıkları ve konuşmacılar hakkında bilgi edinmek için www.bidisec.net adresine bakmak yeterli.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN