Güvenlik 30 OCAK 2014 / 14:34

Güvenlik alanında yenilikler ele alındı

RSA Güvenlik Zirvesi İstanbul; Türkiye’den finans, bankacılık, sigorta, telekomünikasyon, enerji ve lojistik sektörlerinden karar verme yetkisine sahip üst düzey yönetici ve BT güvenlik uzmanlarını, en iyi uygulamaları paylaşmak ve bölgede siber güvenlik alanındaki son gelişmeleri incelemek üzere bir araya getirdi. EMC’nin Güvenlik Birimi RSA, 30 Ocak Perşembe günü İstanbul’daki ilk güvenlik zirvesini, Ritz Carlton Oteli’nde gerçekleştirdi. EMC Başkan Yardımcısı ve RSA Yönetim Kurulu Başkanı Art Coviello da zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

İstibarata dayalı güvenlik 

Teması “İstihbarata Dayalı Güvenlik” olan zirvede gelişmiş, belirli hedefleri olan ileri düzeyde siber saldırıların arttığı günümüzde akıllı güvenlik uygulamalarına duyulan ihtiyaç vurgulandı. Zirvede Yönetişim, Risk ve Uyumluluk, RSA Güvenlik Analitiği, finans ve e-ticaret sektörlerine yönelik tehditler, PCI-DCI standartlarına uyumluluğa alternatif yöntemler gibi güvenlikle ilgili birçok konuyu kapsayan toplantılar gerçekleşti.

EMC’nin Güvenlik Birimi RSA’in Bölge Müdürü Ahmed Abdella zirvenin açılışında; işletmelerin, işletme verilerinin güvenliğini sağlamayla ilgili artan taleplerini karşılamaya yönelik olarak RSA’in ülkedeki çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. EMC Başkan Yardımcısı ve RSA Yönetim Kurulu Başkanı Art Coviello da işletmelerin güvenliğini sağlamak ve BT’nin “üçüncü platform” çağını yaşadığı günümüzde riskleri yönetmek için gerekli olan istibarata dayalı güvenlik yaklaşımı hakkında RSA’in görüşlerini aktardı. Coviello işletmelerin, günümüzün statik ve çevreye dayalı savunma doktrinlerinin ötesine geçmelerine yardımcı olacak etkin becerileri ve programları nasıl geliştirebileceğine de değindi.
ETİKETLER : EMC RSA

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics