Güvenlik 06 KASIM 2013 / 09:59

Güvenlik modeliniz yeterli mi?

Trend Micro, kurumların güvenlik modellerini gözden geçirmesini öneriyor.

Birçok şirket, uzun yıllar önce oluşturduğu güvenlik modelini kullanmaya devam ediyor. Bu eski modelde, özellikle büyük işletmelerin her güvenlik ihtiyacı için birçok güvenlik çözümü kullandığı görülüyor. Oysa artık hızla değişen tehdit dünyası, ekonomik koşullar ve en düşük harcamayla en yüksek verimi elde etme gerekliliği tüm işletmeleri zorluyor.

Hedefli saldırıların arttığı, kullanıcılar, topluluklar ya da şirketlerin kandırılması için yoğun çaba harcandığı bir döneme girilirken, dünya çapında ekonomik durgunluğun devam ettiği görülüyor. BT bütçelerinin fazladan harcamalara kapalı tutulduğu şu dönemde, işletmelerin güvenliklerini sağlamak için her zaman yenilenen, fazladan harcamalara gerek duymayan bir yapıya geçmesi gerekiyor.

Trend Micro, Forrester Research ile dört küresel şirket üzerinde gerçekleştirdiği ankette, tek sağlayıcıdan alınan güvenlik çözümünün hem yatırım geri dönüşü hem de sağladığı bütünsel güvenliğin daha verimli olduğunu ortaya koyuyor. Yapılan ankette tek sağlayıcıdan güvenlik çözümü alınması;

  • İyileştirme ihtiyacı duyulan güvenlik sorunlarında yüzde 60’lık düşüş,

  • İyileştirme süresinde yüzde 50’lik azalma,

  • Güvenlikle ilgili iş göremezlik ya da yavaşlamalardan tasarruf edilmesiyle haftada 120 kullanıcı saatlik kazanımın önünü açıyor.


Forrester’ın hesaplamalarına göre, küresel şirketler için tek sağlayıcıdan alınan güvenlik çözümlerinin yatırım geri dönüşü sadece 5,3 ayda sağlanıyor. Günümüz tehditleri en hızlı sürede saldırıya uğrayan kurumların korunmasını gerektiriyor. Bununla birlikte tek bir sağlayıcıdan alınan güvenlik çözümü, kolay yönetim imkânı tanıyor.

Japonya merkezli güvenlik şirketi Trend Micro, yeni tehditlere karşı en hızlı dönüşü veren güvenlik sağlayıcılarının başında geliyor. Testlerinde zaman kavramını kullanan nadir şirketlerden biri olan NSS Labs’e göre, üç ayrı testte Trend Micro’nun en hızlı dönüşü sağlayan şirket olduğu görülüyor. 2013 yılında yapılan “Tüketici Olta Testi” sonuçlarında en kısa sürede koruma sağlayan şirket olan Trend Micro, en yeni teknolojiler için fazladan ödeme yapılmasının da önüne geçerek BT bütçelerinin üzerindeki baskıyı alıyor.

 

 
ETİKETLER : Trend Micro

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics