Güvenlik 26 KASIM 2014 / 14:25

Güvenlikte 'etkileşimli' çözümler

Pronet; ‘interaktif güvenlik’, ‘görüntüleme sistemleri’, ‘akıllı ev çözümleri’ ve ‘enerji yönetimi’ gibi hizmetleri içeren akıllı güvenlik sistemi Pronet Plus’ı sundu. Mevcut Pronet güvenlik sistemiyle birlikte çalışan Pronet Plus; mobil iletişim kanalları sayesinde, kullanıcıya, örneğin evinden sürekli haberdar olup gerekli kontrolleri yapabilmesine imkânı tanıyor. Abonelerin kendi yaşam senaryolarına göre uyarladığı güvenlik sistemini hakkında Pronet Yönetim Kurulu Başkanı Alp Saul, şunları söyledi:

“‘Asıl işimiz olan güvenliği, ev ve işyerlerinden devamlı haberdar olabilmeyi sağlayacak şekilde interaktif bir hale getirdik. Ayrıca bu hizmetlere akıllı ev çözümlerini de ekleyerek insanların hayatını kolaylaştıran yeni bir hizmet tasarladık. Ana işimiz güvenlik. Bağlantılı cihazlar sayesinde abonelerimizi ‘akıllı yaşam’ çağına taşıyoruz.”

Mobil uygulama veya web'den takip imkanı

Evin güvenliğinden her yerde emin olma imkanı sunan İnteraktif Güvenlik hizmetine abone olan, Pronet Plus’ı, App Store ya da Google Play üzerinden akıllı cihazlarına yükleyen kullanıcılar, Pronet Plus mobil uygulamasını ya da web sitesini kullanarak; güvenlik sisteminin kontrolünü tek noktadan gerçekleştirebiliyor. Pronet İş Geliştirme ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Yiğiter, bu servisin avantajlarını şöyle aktardı:

“Kullanıcılar, mobil uygulamalar üzerinden ev ya da işyerlerinin ve içindekilerin güvenliğini daha iyi sağlayacak; uzaktan da olsa onları kontrol etmeye ve korumaya devam edebilecekler. İnteraktif Güvenlik hizmetiyle alarm sistemini uzaktan kurup kapatabilecek; belirledikleri senaryolara uygun bildirimler ve e-postalarla ev ve iş yerlerinin durumu hakkında bilgi edinebilecekler. Üstelik, alarm sistemi kurulu değilken dahi, girilmemesi istenen odaya girilmesi, balkon kapısının açılması gibi durumlarda da anlık bildirimlerle haberdar olabilecekler. Bu şekilde, her aboneye kişiselleştirilmiş bildirim sunuyoruz. Aboneler yüksek çözünürlüklü Pronet Plus kameraları sayesinde, örneğin çocuklarını eve geldikleri an görebilecekler.”

Enerji yönetimi tasarruf sağlayacak

2015 yılında Pronet Plus özelliklerine eklenecek Akıllı Ev Çözümleri ve Enerji Yönetimi hizmetlerinin, enerji tasarrufu açısından da büyük bir artı değer getireceğine de dikkat çeken Yiğiter; “Akılı Ev Çözümleri ile abonelerimize kombi gibi cihazları uzaktan açma-kapama ve gerekli ayarları yapabilme konforu sunuyoruz. Aydınlatma kontrolü, size dilediğiniz zaman ışıkları uzaktan açıp kapatma imkanı veriyor. Enerji Yönetimi hizmetiyle de elektrik ve doğalgaz tüketiminizi kontrol edip tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz” dedi.

 
ETİKETLER : pronet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics