Güvenlik 12 NİSAN 2013 / 10:59

Güvenlikte mola yok

Türkiye distribütörlüğünü Servodata’nın yaptığı anti virüs markası Webroot SecureAnywhere, uluslararası büyüme projesi kapsamında Facebook’a verdiği güvenlik hizmetini büyük ölçüde arttırdı.

Webroot araştırmasına göre veri ihlali ve kaybına yol açan korsanlık metodu (phishing) en hızlı büyüyen saldırıların başında geliyor.

Bu tür saldırıların önüne geçmek ve veri hırsızlığını engellemek adına, Facebook kullanıcıları artık Facebook Marketplace AV aracılığıyla ücretsiz Webroot’un bulut tabanlı Webroot SecureAnywhere anti virüs uygulamasını indirebilecek. Uygulamanın “language-based” olmasıyla birlikte, kullanıcının tercih ettiği dili Facebook otomatik olarak algılayabilecek.

Her zaman ve her yerde çevrimiçi güvenliliğin sağlanması gerektiğini vurgu yapan Webroot, bu çalışmasıyla, tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarına güvenli bir ortam yaratmayı hedeflediğine dikkat çekiyor.
ETİKETLER : Facebook Webroot

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN