Güvenlik 27 HAZİRAN 2013 / 11:36

Hukuk Dünyası E-İmza’yı sevdi

26-28 Haziran’da İzmir’de düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı katılımcıları arasında bulunan E-GÜVEN, bu gündem kapsamında Türkiye’de e-imza hizmetinin hukuk dünyasında yüksek kullanım oranlarına ulaştığını açıkladı. Türkiye’de UYAP programı çerçevesinde avukatların sıkça tercih ettiği e-imza, özellikle zaman tasarrufu yönünden dikkat çekiyor. Kamu projeleri için e-imza kullanımında hukukçuların oranı yüzde 73’e ulaşıyor.

Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı çerçevesinde hukuk dünyasının e-imza kullanım alışkanlıklarına dair bazı bilgiler paylaştı. Hukukçular, UYAP projesi kapsamında e-imza kullanarak yüzde 73 ile kamu projelerinde en fazla e-imza kullanan meslek grubu haline gelmiş durumda. Hukukçuların e-imza sayesinde sağladığı en büyük fayda ise zaman tasarrufu.

E-GÜVEN adına bir açıklama yapan İş Geliştirme, Kurumsal Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Müdürü Ayşegül Tüzün, hukuk dünyasına büyük önem verdiklerini dile getirdi ve bu sebeple Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda yer almayı çok önemsediklerini söyledi. Tüzün, e-imza uygulamalarının hukukçular arasında çok hızlı bir şekilde yüksek kullanım oranlarına ulaştığına dikkat çekerek ‘’Özellikle avukatlar arasında  e-imza çok yaygın olarak tercih ediliyor. E-imza’nın sağladığı zaman tasarrufu sayesinde UYAP sisteminde de ciddi bir verimlilik sağlanmış durumda. Dolayısıyla e-imza, her alanda olduğu gibi hukuk dünyasında da zaman tasarrufu, maliyet avantajı ve iş gücünden tasarruf sağlıyor’’ dedi. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda mobil imzanın yanı sıra, e-imza’nın oldukça önemli bir rol oynadığı KEP ve e-tebligat gibi uygulamalar da gündemin öne çıkan maddelerinden olacak.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics