Güvenlik 30 AĞUSTOS 2016 / 11:58

İnatçı ve gizemli tehditlere yanıt Sophos Intercept

Sophos Intercept, kullanıcıları fidye yazılımlarından, henüz keşfedilmemiş güvenlik açıklarının neden olabileceği zararlardan ve belleğe yerleşen inatçı tehditlerden koruyan ek bir koruma katmanı sunuyor. Mevcut güvenlik çözümleriyle birlikte kullanılabilen Sophos Intercept, genel sistem performansı ve diğer güvenlik çözümlerinin işleyişi üzerinde olumsuz etkiye neden olmaksızın, keşfedilmemiş saldırılara karşı sürekli bir denetim sağlıyor. Çok sayıda gelişmiş uç nokta güvenlik teknolojisi yetkinliğini buluşturan Sophos Intercept, Sophos’un Aralık 2015’te satın aldığı SurfRight’ın kesintisiz güvenlik açığı denetim teknolojisini temel alıyor. Sophos Intercept beta programına katılmak isteyen şirketlerin davetiye kodlarını almak için Sophos iş ortaklarına başvurması yeterli. Genel erişime açık beta programının başlangıcı ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak.
2016 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi planlanan Sophos Intercept, fidye yazılımlarına karşı endüstrinin en gelişmiş korumasını sunuyor, öyle ki fidye yazılımlarını sistemdeki dosyaları şifrelemeye başlamadan saptayıp engelliyor. Olası güvenlik açıklarını sürekli denetim altında tutarak, herhangi bir genel sistem taraması gerekmeksizin güvenlik açıklarını kullanan saldırıların önüne geçen Sophos Intercept, karşılaşılan saldırıları anında raporlayarak, sistem güvenliğine dair ihtiyaç duyulan raporların kolayca oluşturulmasını ve takibini de sağlıyor. Sophos Uç Nokta Güvenlik Grubu Yöneticisi Dan Schiappa, bu yeni çözümle ilgili şu bilgileri paylaştı:  
“Sophos olarak en kapsamlı, en akıllı, tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan ve bunun için kapsamlı sistem taramasına ihtiyaç duymayan uç nokta güvenlik çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Amacımız; daha önce karşılaşmadıklarımız da dahil olmak üzere her türlü tehdidi bulmak ve ortadan kaldırmak. Bu amaçla, bağımsız kuruluşlar tarafından onaylı güvenlik teknolojilerimizi, SurfRight’ın sunduğu gerçek zamanlı güvenlik açığı denetimi ve güvenliğe yönelik çalışmaları ile buluşturduk ve Sophos Intercept’i ortaya koyduk.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics