Güvenlik 19 TEMMUZ 2013 / 10:22

Kaspersky ile LinkedIn hesabınız güvende

Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen siber suçlara karşı popüler sitelerle işbirliği yapan Kaspersky Lab, LinkedIn’in 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini de ücretsiz olarak koruyor.Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen kötü amaçlı faaliyetlerin sayısı her geçen gün artıyor. Siber suçlular, her gün kullanıcılara virüs bulaştıracak yeni yollar keşfetmeye devam ediyor.


Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab’in verilerine göre,

2012’de etkilenen bilgisayarların yüzde 80’i, web üzerinde gezinirken saldırıya uğramış durumda. Üstelik 2012’de kimlik avcılarının öncelikli hedeflerinin de popüler sosyal ağlar olması (yüzde 24.5) da, bu konuda önlem alınması gerektiğini ortaya koyuyor. Büyüyen bu eğilim karşısında Kaspersky Lab, özellikle popüler sosyal ağlarla yaptığı işbirliklerine paralel olarak çevrimiçi güvenliği artır


225 Milyon üyenin bilgileri korunuyor
mak üzere çalışmalarını hızlandırıyor.

Bu amaçla LinkedIn’le de işbirliği yapan Kaspersky Lab, kullanıcıların çevrimiçi gezinirken kendilerini korumaları için kolay ulaşılabilir ve güvenli bir yöntem sağlayan güvenlik koruması yazılımı LinkedIn Safety Centerüzerinden ücretsiz olarak sunuyor. LinkedIn Safety Center, LinkedIn’in sayısı 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini korumalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Kaspersky Lab ayrıca, bu girişime destek olmak amacıyla bu uygulamanın bir parçası olarak,  Kaspersky Internet Security 2013 ve Mac için Kaspersky Security’nin 90 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak sunuyor.

 Kuzey Amerika Başkanı Steve Orenberg, bu çalışmalar hakkında, “Siber suçlular, sosyal ağ kullanıcılarını tehdit ederken, Kaspersky Lab araştırma, güvenlik istihbaratı ve güvenlik çözümlerini tanınmış sosyal ağ kurumları ile entegre etmek üzere sıkı bir çalışma yapıyor. LinkedIn ile yaptığımız çalışmayla da güvenli internet güvenlik çözümleri konusunda lider olduğumuzu gösteriyoruz” diyor.

Sosyal ağ sitelerinin tehlikeleri ve kullanıcıların bu tehlikelere karşı kendilerini nasıl koruyacakları ile ilgili daha fazla bilgi için; Kaspersky Lab’s Dangers While Social Networking Infographic sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 
ETİKETLER : Kaspersky Lab