Güvenlik 21 OCAK 2013 / 16:22

Kaspersky ve Blizzard güçbirliği yaptı

Kaspersky Lab, Internet Security 2013 ürününü Blizzard Enterainment’in World Of Warcraft’ı ile zenginleştirdi. 

İşbirliği doğrultusunda, Kaspersky Lab’in en yeni ürünü Kaspersky Internet Security 2013 (KIS) ve “World of Warcraft® aynı pakette yer alacak. KIS 2013 perakende satış fiyatına piyasaya sunulan pakete, Türkiye’de bulunan başlıca perakende satış noktalarından da ulaşılabilecek.

KIS 2013 ve World of Warcraft paketine sahip olan kullanıcılar 30 günlük ücretsiz World of Warcraft oyun aktivasyonu, Blizzard’ın Burning Crusade® ve Lich King® oyunlarının içeriklerine de erişim sağlayabilecek.

İşbirliğiyle ilgili konuşan Kaspersky Lab, Zararlı Yazılım Uzmanı Sergery Golovanov: “Siber suçlar, artık sadece şifreleri çalmakla ya da spam mail göndermekle yetinmiyor. Aynı konu başlıkları, oyunseverler için de büyük bir tehdit oluşturuyor. Araştırmalara göre, dünya üzerinde her gün 7 binden fazla çevrimiçi oyuncunun şifrelerini çalmak için tasarlanmış zararlı programlarla karşı karşıya kalıyoruz. Oyunseverlerin bu tehditlere karşı kendilerini korumaları gerekiyor. Kaspersky Internet Security 2013, Kaspersky Lab’in sunduğu tescilli korumanın son versiyonu olup, oyunseverlerin siber tehditlerle savaşmaları için etkili ve gerçekçi bir araç görevi görüyor” şeklinde konuştu.

Kaspersky Lab Gelişen Pazarlardaki Bireysel Ürünler Pazarlama Sorumlusu Peter Aleshkin ise, Kaspersky Internet Security 2013’ün oyunseverlerin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlandığını vurgulayarak şunları ekledi: “KIS 2013’ün sahip olduğu özel ‘Oyun Modu’ aktifleştirildiğinde, işlemcinin hızını düşüren bütün faktörler eleniyor. Ayrıca oyun esnasında tam ekran moduna geçildiğinde, bildirimler ile oyuncunun dikkatini dağıtmıyor; ancak sağladığı üst düzey koruma oyun esnasında da devam ediyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN