Güvenlik 30 OCAK 2014 / 14:00

Korumak için öğren

Çocukların interneti verimli kullanabilmeleri ve bilgi teknolojilerinden yararlanabilmeleri için internetteki tehlikelerden korunması önemli. İnternet kullanımında çocuklarının korunmasını önemseyen ebeveynler,  çocuklarını korumak için internet güvenliği konusunda yetersiz kalıyor.  Ebeveynlerin bu konuda  hassas olduklarını yakından bilen güvenlik şirketi Eset Türkiye’deki anne-babalara yönelik özel bir video hazırladı.

Eset Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, günümüzde çocukların hem okul ödevlerini yapmak ve çalışmak, hem de boş zamanlarında eğlenmek için çok yoğun olarak bilgisayar kullandıklarını söyledi. Çocukların en az yetişkinler hatta bazen yetişkinlerden de iyi derecede bilgisayar kullanabildiklerini aktaran Akkoyunlu, anne-babaların hassas olduğu konularda onlara yardımcı olabilecek içerikte bilgilendirme amaçlı bir video hazırladıklarını belirtti.

ESET Smart Security ürününde yer alan Ebeveyn Kontrolü uygulamasının kapsamlı ve gelişmiş özelliklere sahip olduğunu belirten Alev Akkoyunlu, ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri barındıran bu ürünün kullanımının çok kolay olduğunu dile getirdi.

Video ile kolay anlatım

Türkçe içerikle herkesin kolayca takip edilebileceği şekilde hazırlanan video anne-babaların hassas oldukları konularda nasıl önlem alabilecekleri konusunda bilgiler aktarıyor. “Ebeveyn Kontrolü“ özelliği hakkında detaylı bilgiler içeren videoya http://www.youtube.com/watch?v=EgFweJtdZCw linkinden ve ESET Türkiye Facebook sayfasından ulaşmak mümkün.

Kullanımı pratik

Ebeveyn Kontrolü (Parental Control) uygulaması ile internetteki web siteleri; suç faaliyetleri, tehlikeli sporlar, kumar, oyunlar gibi 20’yi aşkın farklı kategoriye ayrılıyor. Ebeveynler, bilgisayarı kullanan kişinin hangi türden sitelere girebileceğini veya hangi türden sitelerin yasaklanacağını belirli roller üzerinden belirleyebiliyor. ESET, rolleri çocuk, genç ve ebeveyn olarak üç gruba ayırıyor. Her bir rol için önceden tanımlanmış ayarlar mevcut ancak bu ayarların üzerine eklemeler de yapılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN