Güvenlik 02 AĞUSTOS 2013 / 12:50

Mobil cihazlarınızı plajda da koruyun

Kaspersky Lab, tatilde akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarınızı nasıl korumanız gerektiğiyle ilgili ipuçları verdi. Bu öneriler şöyle:

Veri kaybı veya kimlik hırsızlığını önlemek için de uygun bir internet güvenlik çözümü kullanmak şart. İnternete halka açık bir kablosuz bağlantı noktasından bağlandığınızda, diğer kullanıcıların sizin veri iletişiminizi aksatmasına engel olmanın tek yolu bir VPN kullanmaktır.

Bilgisayarların aksine akıllı telefonlar ve tabletlerin güvenliği kimi zaman unutulur ve bu durum hırsızların işine gelir. Aldığınız güvenlik önlemleri, çalınan cihazınızın yerini belirlemek konusunda size yardımcı olacağ gibi, çalınan veya kaybolan cihazınızda bulunan gizli bilgilerin de hırsız tarafından görülmesini engeller. Kaspersky Internet Security for Android gibi güvenlik uygulamaları sayesinde tüm bunları hatta daha fazlasını yapabilirsiniz: bu çözüm sayesinde akıllı telefon veya tabletinizde bulunan verinin tamamını uzaktan silebilirsiniz.

E-posta güvenliğinde olduğu gibi mobil güvenlik de istenmeyen e-posta’lardan korunmak için korumanızın filtre içermesi gerekiyor. Bu durum sizi rahatsız edici promosyon mesajlarından kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda zararlı yazılımlara karşı daha iyi bir koruma sağlar. Çevrimiçi gezinmek için telefonlarını ve tablet bilgisayarlarını kullanmayı tercih edenlerin, her gün Kaspersky Lab tarafından kayıt altına alınan yaklaşık 4,4 milyon web tabanlı saldırının birincil hedefi olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle, kapsamlı bir virüs ve web koruması mobil cihazlar için de bir zorunluluk. Kaspersky Internet Security for Android, akıllı telefonunuz ve tablet bilgisayarınızı korumak için gereken her şeye sahip: zararlı yazılıma karşı gerçek zamanlı koruma, zamanlanmış veya isteğe bağlı virüs tarama, kapsamlı gizlilik koruması.

 
ETİKETLER : Kaspersky Lab

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics