Güvenlik 25 ŞUBAT 2014 / 15:40

Mobil güvenlik güçleniyor

Trend Micro mobil güvenlik çözümünü siber tehditler ve veri kayıplarına karşı geliştirdi. Hızla artan ve karmaşıklaşan tehditlere karşı geliştirilen  inovatif çözümler, BT yöneticilerine kurumsal cihazlar üzerinde gelişmiş kontrol imkanı sağlarken, tüketicilere benzersiz bir mobil kullanıcı deneyimi sunuyor.Safe Mobile WorkForce mobil cihazlardan kurumsal verilere güvenle erişilmesini ve geliştirilmiş kullanıcı deneyimi sağlarken, mobil cihaza bir başka işletim sistemi aracılığıyla mobil kullanıcı verisi sunuyor.

Trend Micro Mobile Security; Google Android, Apple iOS ve Amazon Kindle cihazlardaki kişisel veri ve gizliliği güvence altına alan bir güvenlik çözümü. Birinci sınıf güvenli web gezintisi, Facebook ayarları için gizlilik el kitabı, tehdit koruma özellikleri barındıran çözüm, kayıp cihaz koruması, veri yedekleme ile ebeveyn kontrolü sunuyor.

Mobile App Reputation yeni ve var olan zararlı yazılımlar içeren mobil uygulama itibar kontrolü ve indirmeler sırasında tehdit savunması sağlayan mobil uygulama değerlendirme hizmetini veriyor.  Çevrimiçi kaynaklardan milyonlarca uygulamanın algılanması, taranması ve engellemesini sağlayan Mobile App Reputation,  BlackBerry World üzerindeki zararlı yazılımların da ortaya çıkarılmasında başrolü oynuyor.

Trend Micro CEO'su Eva Chen, “2014’te, siber saldırganların saldırı rotası mobil cihazlar olacak. Sadece Android tehditlerinin bu yıl içerisinde 3 milyonu aşması bekleniyor. Bulut tabanlı uygulamalar ve BYOD politikaları yaygın hale gelirken, hem çalışanlar hem de kurumlar için hassas veriler risk altına giriyor. Kapsamlı çözümlerimiz, mobil deneyimi hiçbir sekteye uğratmadan bu verilerin güvende kalmasını sağlıyor.” dedi. 2013 yılında TrendLabs araştırmacıları zararlı ve yüksek risk taşıyan Android yazılımlarının yıl sonuna kadar, kişisel bilgisayar zararlı yazılımlarının 10 yılda ulaştığı 1 milyon rakamını aşacağını öngördü. Bugün, TrendLabs bu sayının 2014 yılında 3 milyonu bulacağını öngörüyor.

Trend Micro etkisi BlackBerry ile  güçlendi

Trend Micro, sonradan değiştirilen Android uygulamalarını, BlackBerry World mağazasında satışa sunulmadan önce algılıyor ve engelliyor. Trend Micro Mobile App Reputation hizmeti, zararlı ya da yüksek risk taşıyan potansiyel tehditleri algılayıp, işaretleyerek cihazlara ve ağlara zarar vermesinin önüne geçiyor.

“Müşterilerimizi zararlı yazılımlar gibi güvenlik endişelerine karşı korumak BlackBerry’nin öncelikleri arasında ilk sırada bulunuyor” diyen BlackBerry Güvenlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Totzke, “Trend Micro’nun uygulama tarama yetenekleri ile gelişmiş uygulama güvenlik incelemesi sağlayan BlackBerry Guardian’ın birbirine güçlerini aktarması sayesinde müşterilerimize, mağazamızdaki uygulamaların mümkün olduğunca güvenli olduğu konusunda emin olmalarını sağlayacak bir koruma katmanı daha sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics