Güvenlik 26 MART 2013 / 17:11

Mobil güvenlikte yeni bir sayfa

Yazılım güvenliği şirketi KOBIL’in mIDentity Air+ çözümü sayesinde, portföyünde birçok muhasebe, vergi danışmanlığı ve hukuk şirketi barındıran Alman şirketi DATEV’in bulut sistemindeki kritik veriler iOS işletim sistemli cihazlara güvenlik kaygısı duymaksızın indirilebiliyor.

Veri ve dijital kimlik sektöründe çözümler sunan KOBIL, Bluetooth akıllı kart okuyucusu ve mobil cihazlarla uyumlu elektronik imza çözümlerini BT hizmetleri sağlayıcısı DATEV’in hizmetine sunuyor. Bluetooth tabanlı akıllı kart çözümü KOBIL mIDentity Air+ sayesinde DATEV’den hizmet alan müşterilerin akıllı telefon ve tabletleri aracılığıyla ihtiyaç duydukları bilgileri daha güvenli bir şekilde alıp saklayabilecek.


Vergi danışmanları, muhasebeciler ve hukukçulara BT hizmetleri sunan DATEV, bulut sisteminde tuttuğu önemli verilere erişim sağlayan iPhone ve iPad uygulamaları için ihtiyaç duyduğu yüksek güvenlik seviyeli bağlantı ihtiyacını mIDentity Air+ ile çözdü. Bluetooth tabanlı bir kart okuyucu olan mIDentity Air+ yüksek güvenlik seviyeli bağlantı sağlayan, Micro-SIM formatında bir akıllı kart içeriyor.


Bluetooth standardı tek başına güvenli bir dosya aktarımını garanti edemediği için, mIDentity Air+ çözümünün uçtan uca güvenli şifreleme özelliği, dosya aktarımının her zamankinden daha güvenli olmasını sağlıyor. iOS işletim sistemli cihazlarda depolanan veriler güvenli bir şekilde şifreleniyor ve söz konusu dosyalara erişim ancak mIDentity Air+ ile ek güvenlik katmanı PIN numarası kullanılarak sağlanıyor. KOBIL’in mIDentity Air+ ürünü USB ile PC’ye de bağlanabiliyor. Ürün ayrıca kendi renkli ekranı ile son kullanıcılara işlem verilerini gösteriyor. “Gördüğün Veriyi İmzala” özelliği sayesinde mIDentity Air+ günümüzün en üst mobil güvenlik cihazı olarak kabul ediliyor.”

ETİKETLER : DATEV iOS KOBIL mIDentity Air+

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics