Güvenlik 04 ŞUBAT 2015 / 11:53

Mobil tehditlere karşı QR koruma

Kaspersky Lab yeni mobil uygulaması Kaspersky QR Scanner, Google Android ve Apple iOS ile uyumlu ve sadece QR kodlarından gelen bilgileri okumakla kalmıyor, kullanıcıları barındırdıkları tehlikeli bağlantılar konusunda da uyarıyor. Kaspersky QR Scanner ücretsiz bir uygulama ve gereksiz hiçbir şey içermiyor, ek opsiyonel özellik ya da gereksiz düğmeleri bulunmuyor. Programın yaklaşımı ‘tara – denetle – aç’. QR kodunun kare biçimi cihazın kamerasında görünür görünmez uygulama, QR kodunda şifrelenen bilgileri kontrol ederek yanıt veriyor. Sorun yoksa, sayfayı açıyor. Bağlantı kimlik avcılığı sitesi veya zararlı bir siteye uzanıyorsa, kullanıcı bir uyarı bildirimi alıyor. Web sitesi adreslerine ek olarak tarayıcı, QR kodlarında şifrelenmiş metinlerin yanı sıra iletişim bilgilerini de algılıyor, Wi-Fi ayarlarını hızlı bir şekilde kabul ediyor ve cihazı ağa bağlıyor0.

Kaspersky QR Scanner, ev kullanıcıları için Kaspersky Lab mobil ürünleri serisinin yeni üyesi. Bu seri şu anda Kaspersky Safe Browser for iOS and Windows Phone, Kaspersky Internet Security for Android and Kaspersky Password Manager for iOS and Android gibi çözümleri içeriyor.

Daha fazla bilgi edinmek ve Kaspersky QR Scanner uygulamasını indirmek için ziyaret edin: www.kaspersky.com/qr-scanner

 
ETİKETLER : Kaspersky Lab

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN