Güvenlik 03 MART 2014 / 15:23

Mobilde tehditler öngörülebilecek

Artan mobil veri trafiği ve buna bağlı olarak artan siber saldırılar karşısında yeni bir analiz platformu geliştiren Arbor Networks, mobil operatörlerin altyapı ve hizmetlerini olumsuz etkileyebilecek tehditleri önceden görüp durdurabilmelerine olanak sağlayacak. Trafiğin nereden geldiğini görüp bunun içinde kötü niyetli trafiği ayırt edebilmeyi ve karşı karşıya kalınması muhtemel tehdidin boyutlarını öngörebilmeyi sağlayacak.

Arbor Networks, siber saldırıları önlemede Peakflow Mobil Ağ Analizi platformunu kullanıma sundu. Mobil veri trafiği ve siber tehditlerdeki artış karşısında süreci yönetmekte güçlük çeken mobil operatörler için bu platform, operatörlerin şimdiye dek algılayamadığı mobil paket çekirdeğini engelleyen trafiğin nereden kaynaklandığı bilgisine erişim olanağı sunacak.

Arbor Peakflow Mobil Ağ Analizi platformu, uzaktan izleme verilerini doğrudan paket çekirdeğinden toplaması ve kılavuz içeren raporlama araçlarıyla farklılaşıyor. Çözüm, güvenlik ve operasyon ekiplerinin olası nedenleri hemen tanımlayabilmesi için anormal sinyal mesajı hacimlerini, yanıt sürelerini ve bilgi öğesi kodlarını algılayıp uyarı verebiliyor.

Siber saldırganların savunmasız mobil ağlarda çok büyük maddi ve manevi zararlara yol açtıklarını hatırlatan Arbor Networks Başkanı Matthew Moynahan, "Peakflow Mobil Ağ Analizi sayesinde siber tehditler altyapı ve hizmetleri etkileyemeden durdurulabilecek." dedi.

 

 
ETİKETLER : Arbor Networks

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics