Güvenlik 14 ŞUBAT 2014 / 11:22

Saldırılara geçit yok

F-Secure, bağımsız değerlendirme kuruluşlarından Av-test’in yıl boyunca gerçekleştirdiği testlerde ortaya koyduğu kusursuz performansıyla, 2013 yılında kurumsal kullanıcılara yönelik “En İyi Koruma” ödülüne layık görüldü. Kurumsal sistemlere sızmak isteyenler, bu amaçlarını gerçekleştirmek için öncelikle kullanıcıların bilgisayarlarını hedef alarak açık bulma yoluna gidiyorlar. Bunun için hedeflenmiş e-postadan düzgün gibi görünen web siteleri aracılığıyla tarayıcı açıklarından faydalanmaya kadar birçok yönteme başvuruyorlar.

F-Secure, güvenlik ürünlerinin virüs, zararlı yazılım, tuzak web sitesi ve e-posta gibi güncel tehditlere karşı geçirgenliğini ve henüz tanımlanmamış ilk gün saldırılarına karşı direncini ölçen, önde gelen bağımsız güvenlik değerlendirme kuruluşlarından AV-TEST Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmelerde 2013 yılı boyunca gösterdiği performansla kurumsal platformda “En İyi Koruma” ödülüne layık görüldü.

F-Secure Client Security, tüm bu tehditleri önceden tespit ederek kurumsal masaüstü ve dizüstü bilgisayarların güvende kalmasını sağlıyor. Üstelik tüm bunları son derece düşük kaynak kullanımıyla, sistemin genel performansını etkilemeden gerçekleştiriyor. F-Secure Client Security, kurumsal sistemlere yönelik antivirüs, firewall, casus önleyici, kötü niyetli arka plan uygulaması denetimi (rootkit) ve tarayıcı güvenliği çözümlerini bir arada sunuyor. Yalnızca F-Secure ürünlerine özgü gelişmiş DeepGuard motoru, daha önce görülmemiş ilk gün tehditlerini algılayarak sistemden uzak tutabiliyor. Ürünün Premium sürümünde yer alan yazılım güncelleme özelliği, bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemini ve üçüncü parti yazılımları güncel tutmanıza yardımcı oluyor.

AV-TEST bu amaçla güvenlik yazılımlarını son 4 hafta içinde keşfedilmiş 20 bine yakın tehdit ve 100’ün üzerinde ilk gün saldırısıyla test etti. F-Secure Client Security, her iki kategoride yüzde 100 başarı gösterdi.

F-Secure Kurumsal Güvenlik Bölümü Başkan Yardımcısı Pekka Usva, “Aldığımız bu ödül endüstrideki lider konumumuzun bir göstergesidir” dedi. AV-TEST CEO’su Andreas Marx da, yalnızca en iyi güvenlik çözümlerinin ulaşabildiği AV-TEST ödülüne sahip olma başarısını gösteren F-Secure ekibini tebrik etti. Test sonuçlarına dair detaylar av-test.org adresinde yer alıyor.
ETİKETLER : Avnet secure

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics