Güvenlik 23 ŞUBAT 2016 / 09:11

Siber güvenlik artık 10 kat daha etkili

Uluslararası siber güvenlik kuruluşu Arbor Networks, gelişmiş siber tehditleri önlemeye yönelik çözümleri arasına Arbor Spectrum’u ekledi. Arbor Spectrum, saldırganların kendi aralarındaki görüşmeleri ve ikincil hareketlerini ortaya çıkarıyor. Çözüm, siber saldırılardan kaynaklanan iş risklerini azaltmak için “düşünce hızı”nda iş akışlarını tarayan, Arbor’un ağ görünürlüğü verileri ve küresel internet ağlarında yer alan tehdit aktörlerinin etkinliğini bütünleştiren bir yapıya sahip. Bu yapıda, dünyadaki tüm internet trafiğinin yaklaşık üçte birini izleyebilen ATLAS’tan aldığı destekle Arbor, saldırıya uğrayan kuruluşun saldırıyı düzenleyenlerle aynı hızda hareket etmesine olanak tanıyor.
Arbor Networks Türkiye Ülke Müdürü Serhat Atlı’nın da dikkat çektiği gibi, günümüzde şirketlerin siber güvenlikle ilgili aldıkları en büyük risk, saldırı ortamının kişisel hale geldiğini anlamamaları. Profesyonelleşmiş saldırganların geleneksel savunmaları aşan kampanyalar tasarladığına işaret eden Atlı’ya göre, CIO'lar genelde doğru risk tabanlı kararları alamıyor ve ekiplerini tehditlere odaklanıp bunları bulmaları için yönlendiremiyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN