Güvenlik 02 ARALIK 2013 / 14:00

Siber saldırılar anında izlenecek

Google ve Arbor iş birliğiyle siber saldırılar anlık izlenebilecek.Google, Arbor Networks'ün sağladığı verileri kullanarak hazırladığı yeni harita ile dünya üzerindeki siber saldırıların gerçek zamanlı olarak takip edilmesini sağlıyor. www.digitalattackmap.com adresinden hem anlık, hem de geçmişe yönelik olarak ülkeler bazında dijital saldırıları izlemek mümkün. Veriler atlas.arbor.net adresinden alınıyor ve harita üzerinde görselleştirilerek kullanıcıya sunuluyor.
Kurumlar ve servis sağlayıcıları için online hizmetleri engelleme amaçlı saldırılar (DDoS saldırıları) ve siber tehditlere karşı gelişmiş koruma çözümleri sunan Arbor Networks, dünya üzerindeki DDoS saldırılarının anlık olarak üzerinden takip edilebileceği bir harita oluşturmak için Google Ideas ile iş birliği yaptı.
Google Ideas, bir düşünce/eylem kuruluşu olarak insanların çatışma, kararsızlık veya baskı ortamlarında karşılaştıkları tehditlerle teknoloji yardımıyla nasıl yüzleştiklerini araştırıyor. Google Ideas, Arbor Networks'ün ATLAS global tehdit izleme sisteminden elde ettiği anonim verileri kullanarak, kullanıcıların geçmişe dönük DDoS saldırı eğilimlerini keşfetmelerine ve belirli bir günde gerçekleşen ilgili olaylarla bağlantı kurmalarına olanak veren bir veri görselleştirmesi oluşturdu. Bu veriler günlük olarak güncelleniyor ve her ülke için geçmişe dönük olarak görüntülenebiliyor.
Arbor Networks ilk olarak 2000 yılında önde gelen ağ operatörleriyle çalışmaya başladığında bu saldırılar 400 Mb/sn. aralığındaydı. Günümüzde ise 100 Gb/sn'yi geçmiş durumda. Tek değişen saldırı boyutu değil. 2010'dan itibaren, Internet korsanlığının yaygınlaşmasıyla birlikte DDoS saldırılarında adı geçen araçların, hedeflerin ve tekniklerin tamamen yenilendiği bir rönesans dönemi yaşanıyor.
ETİKETLER : Ddos google ideas
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN