Güvenlik 02 OCAK 2014 / 10:04

Skype'ı hakladılar

Suriyeli hacklayıcılar, Skype’ın resmi blog sayfası ve Twitter hesabını hakladı.Yılın son gününde akşam saatlerindedünya çapında etkili bir siber saldırı gerçekleştirildi. Kendilerini (Syrian Electronic Army) ismiyle tanıtan siber suç grubu Suriye Siber Ordusu , Skype’ın resmi blog sayfası, Twitter ve Facebook hesaplarını hakladı.

Önce uyardılar

Skype'nın  hesaplarını ele geçirmededen önce uyarıda bulunan haklayıcılar, kendi twitter hesaplarından ‘Microsoft e-postalarını kullanmayın, bu mail hesaplarından izleniyorsunuz ve bilgileriniz hükümetlere satılıyor’ paylaşımında bulundu. Aynı mesajı, ele geçirdiği Skype hesabıyla bu mesajı retweet ederek saldırıcı insanlara bildirmiş oldu.

Blog sayfasının düzeltilmesi çok uzun sürmedi.Skype, Twitter'da "Hesabımıza siber saldırı olmuştur, ancak kullanıcı bilgilerine sızıntı olmamıştır" paylaşımında bulundu.
ETİKETLER : Skype suriye siber ordusu

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN