Güvenlik 03 OCAK 2014 / 11:11

Snapchat de yılbaşında haklandı

Fotoğraflı mesajlaşma uygulaması Snapchat'ten 4.6 milyon kullanıcı bilgisi çaldı. Hacker grubu, kullanıcı isimleri ve telefon numaralarını SnapchatDB.info sitesinde indirilmeye hazır şekilde yükledi.

Hacker’lar kulanıcı isimlerini ve telefon numaralarını son iki rakamı eksik şekilde  SnapchatDB.info sitesinde indirilmeye hazır olarak sundu. Site, aşırı trafik nedeniyle host sağlayıcısı tarafından erişime kapansa da, bir diğer adreste bilgiler yeniden erişime sunuldu.

Hacker grubu, sayfada yaptıkları açıklamada, "4.6 milyon kişinin telefon numarası ve kullanıcı adına erişeceksiniz. İnsanlar genelde Facebook ve Twitter hesaplarında da aynı kullanıcı adını kullandıkları için erişmek istediğiniz insanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz" ifadesini kullandı.

Gibson Security adlı Avustralyalı güvenlik şirketinin Snapchat’teki güvenlik açıklarıyla ilgili 25 Aralık’ta yayımladığı rapordaki uyarısının ardından gerçekleşen hack olayı ile ilgisini olmadığını twitter hesabından açıkladı. Hacker grubu ise Gibson Security'nin uyarısından faydalandıklarını belirtti.

 

 
ETİKETLER : Gibson Security Snapchat

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics