Güvenlik 20 EKİM 2016 / 13:01

Sophos Intercept X, güvenlikte kuralları yeniden tanımlıyor

Yeni nesil tehditlerle mücadelede ağ ve uç nokta güvenliğine yönelik çözümler sunan Sophos, uç nokta güvenliğinde yeni bir yaklaşımı gündeme taşıyan ve tüm üreticilerin mevcut güvenlik çözümleriyle uyumlu çalışabilen yeni çözümü Sophos Intercept X’i kullanıma sundu. Sophos Intercept X, “zero day” saldırı teknikleri de dahil olmak üzere sistemi tehdit eden gizli ve açık tüm risklere karşı koruma sağlıyor. Bu yeni çözüm; bilgisayardaki tüm dosyaları şifreleyerek erişilemez hale getiren fidye yazılımlarını da anında tespit ederek ortadan kaldırıyor. Sophos Intercept X, yeni nesil tehditlerle mücadelede gerekli olan dört kritik güvenlik bileşenini bir araya getiriyor:
 
İmza gerektirmeyen tehdit ve açık tespit sistemi: Zararlı yazılımlara ve siber saldırılara fırsat vermeyen gelişmiş koruma sistemi, genel sistem taramasına ihtiyaç duymaksızın daha önce karşılaşılmamış yeni saldırı teknikleri ve belleğe yerleşen inatçı tehditler de dahil olmak üzere tüm güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlıyor. 
CryptoGuard: Fidye yazılımlarına göz açtırmamak üzere kurgulanan bu teknoloji, dosyaların istem dışı şifrelenmesine yönelik herhangi bir aktiviteyi anında tespit ederek tehdidi ortadan kaldırıyor ve olası zararların önüne geçiyor. Ayrıca yazılımın ağ üzerindeki diğer bilgisayarlara bulaşmasını önlüyor ve şifrelenen dosyaları eski haline getiriyor.
Detaylı saldırı analizi: 360 derece görsel analiz teknikleriyle saldırının kaynağı, hangi sistemleri tehdit ettiği, nerede durdurulduğu ve bundan sonra benzer saldırılara karşı nasıl önlem alınabileceği detaylı olarak görüntüleniyor.
Sophos Clean: Bu küçük ve becerikli yazılım, sistemin derinliklerine gizlenen, tespit edilmesi zor inatçı tehditleri ve casus yazılımları bularak bunlara dair tüm izleri ortadan kaldırıyor. 

Güncellemeye ihtiyaç duymayan koruma yapısı 
Sophos Uç Nokta Güvenlik Grubu Yöneticisi Dan Schiappa, Sophos Intercept X’e dair şu bilgileri verdi: 
“Siber saldırganların kullandıkları yeni teknikleri, saldırı hedeflerini ve siber saldırıların arkasındaki gerçek motivasyonları göz önünde bulundurarak Sophos Intercept X’i tasarladık. Böylece herhangi bir güncellemeye veya imzaya ihtiyaç duymadan, her tür saldırı girişimini erken aşamada tespit edebilme ve önleme yeteneğine sahip bir ürünü ortaya koyduk. Günümüzde tüm tehditleri tek bir teknikle durdurabilmek söz konusu değil. Bu nedenle Sophos Intercept X’i tasarlarken, tehditleri hızla tespit edebilmemizi ve ortadan kaldırmamızı sağlayacak birçok tekniği bir araya getirdik.  Bu yaklaşımın, güvenlik konusunda BT yöneticilerinin işini kolaylaştıracağına da inanıyoruz.”
Sophos’un senkronize güvenlik stratejisinin merkezinde yer almak üzere tasarlanan Sophos Intercept X, Security Heartbeat teknolojisi sayesinde Sophos’un yeni nesil XG Firewall ve SafeGuard Encryption çözümleriyle iletişim kurabiliyor. Böylece saldırılara karşı daha etkin önlem almak için ağ ve uç nokta güvenlik çözümlerinin birlikte çalışmasını sağlıyor. Sophos Intercept X’in kurulumu Sophos Central bulut tabanlı yönetim konsolu üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Böylece kurulum, konfigürasyon, lisans yönetimi ve yeni uç nokta cihazlarının eklenmesi çok daha kolay hale geliyor.  Sophos Intercept X hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz deneme sürümüne ulaşmak için Sophos Intercept X web sitesini ziyaret etmek mümkün.
 
YORUMLAR
Bilişim Danışmanı 29 ARALIK 2016 / 02:27 1 0
Sophos intercept x kurulumu hakkında gerekli işlemler http://bilisimdanismani.net/sophos-intercept-x-kurulumu.html adresinde var. Kurulum resimli bir şekilde anlatılıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics