Güvenlik 18 ŞUBAT 2014 / 14:03

Spam’e karşı şifreli e-posta gönderimi

Kurumlar ve kişiler için e-posta kullanımı yaygınlığı mobiliteyle daha da arttı. Son günlerde yaşanan olaylar özellikle gizli bilgilerin kurumlardan dışarı sızması ister istemez güvenli  iletişimi tekrar odak noktası haline getirdi. VizyonArGE iştiraki olan SurGATE Labs  e-posta ağ geçidi üzerinde e-posta şifreleme desteği eklemek için Ar-GE faaliyetleri yapmaya devam ediyor.

VizyonArGE iştiraki olan SurGATE Labs’ın CTO’su İsmail Yenigül yaptığı açıklamada, “E-posta üzerinden büyük ticari iş birlikleri ve özellikle önemli kamu bilgilerinin paylaşılmasından kaynaklı e-posta güvenliğinin her zaman en üst düzeyde tutulması gerekmektedir. Güvenli e-posta iletişimi için sadece sunucu istemci arasındaki bağlantının güvenli(SSL) olması yetmiyor,  e-postanın sunucuda bulunduğu anda şifreli olarak tutulması gerekir.”

İsmail Yenigül “2006 yılından itibaren yerli e-posta çözümleri geliştiren SurGATE Labs ekibi olarak e-posta ağ geçidi üzerinde e-posta şifreleme desteği eklemek için Ar-GE faaliyetleri yapmakta olduklarını, yılsonuna doğru istemci tarafında ileri seviye bilgi gerekmeksizin, istemciye herhangi bir ek yazılım kurmadan ve mevcut e-posta sunucusunu değiştirmeden SurGATE Antispam Ağ Geçidi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde şifreli e-posta alış verişi yapılabilecektir” diyerek sözlerine devam etti.

Teknopark İstanbul’da ki ofisinde 35 kişilik Ar-Ge ekibi ile Akademi- Sektör iş birliklerine de önem veren şirket “Güvenli Bütünleşik İletişim Çözümleri”nde ki derin tecrübelerini üniversite öğrencilerine de aktarmayı hedefliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN