Güvenlik 24 NİSAN 2017 / 13:37

Talialog ile kişisel bilgiler güven altında

İnternet ve bilgi erişiminin zirve yaptığı günümüzde yasal bağlantı ve loglama sorunlarının çözümü için bir çok seçenek firmalar tarafından sunulmaktadır. Sunulan seçeneklerin hepsinde de temel anlamda 5651 sayılı kanunun gerekleri yerine getirilmektedir.

Burada firmalar ürünlerinin farklı özelliklerini ön plana çıkarmaktadır. 12M Bilişim Hizmetlerinin Talialog ürünü de hotspot, loglama ve 5651 çözümü için kurum ve kuruluşlara destek vermektedir. Talialog, FortiNet tarafından üretilen FortiGate firewall ürünleri ile entegre çalışma özelliğine sahiptir. İnternet erişim ve ağ kayıtlarını toplayarak, bu kayıtları hızlı bir şekilde incelemenizi ve 5651 sayılı kanuna uygun şekilde zaman damgalı olarak saklamanızı sağlar. Ayrıca "akıllı arama" özelliği sayesinde aramalarınızı özelleştirebilir ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Talialog, kullanıcıların giriş yapabilmeleri için TC Kimlik No ve cep telefonu numaraları ile şifre almalarını sağlıyor. Bunun için sistem TC Kimlik No kontrolünü Nüfus Dairesi kayıtlarından teyit edebilmektedir. Ayrıca SMS gönderimleri için bir çok operatörü desteklemektedir. İnternet hizmeti sunmak isteyen kurum ve kuruluşların 5651 sayılı kanun uyarınca istenmeyen internet sitelerine erişimi engellemeleri ve erişim kayıtlarını zaman damgalı bir şekilde saklamaları gerekmektedir.

Bu açıdan Talialog ürünümüz aldığı log kayıtlarını zaman damgalı ve TÜBİTAK tarafından onaylı bir şekilde saklamaktadır. Talialog ürün ailesi geniş bir yelpaze sunmaktadır. Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için www.talialog.com adresini inceleyebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics