Güvenlik 10 MART 2014 / 17:29

Telefonunuzla güvenle gezinin

Kaspersky Lab, Microsoft mobil işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlarda internette sörf yapmayı güvenli hale getirmek amacıyla Windows Phone için ücretsiz Kaspersky Güvenli Tarayıcı uygulamasını kullanıma sundu. Uygulama, Windows Phone Store'dan indirilebiliyor. 


B2B International'ın araştırmasına göre, geçtiğimiz yıl içerisinde her üç internet kullanıcısından biri kimlik avı sahtekarlığına yönelik bağlantıların yer aldığı mesajlar aldı. Kimlik avı sahtekarlıklarında siber suçluların, durumdan kuşkulanmayan kullanıcıların kişisel verilerini sunmasını sağlamak için sahte siteler ve e-posta adresleri oluşturduğu görülüyor. Kaspersky’nin yeni çözümü, bilgisayar ve mobil cihazları etkileyen kimlik avına karşı koruma sağlıyor.

Windows Phone için Kaspersky Güvenli Tarayıcı”, zararlı olabilecek içeriklerle ilgili bağlantıları engelliyor. Uygulama, bulut tabanlı Kaspersky Güvenlik Ağı'ndaki kimlik avı engelleme veri tabanından zararlı sitelerle ilgili bilgiler topluyor. Uygulama bu sayede, kimlik avı sayfalarının internet üzerinde çok yakın zamanda oluşturulmalarında bile engellenebilmelerine olanak tanıyor.

Kimlik avı bağlantılarının engellenmesine ek olarak bu uygulama ile web kaynaklarını içeriklerine göre filtrelemek de mümkün… Kullanıcılar; pornografik içerikli siteler, müstehcen sözler veya şiddet görüntüleri içeren sayfalar, kumar siteleri, sosyal ağ siteleri, vb. gibi engellenmesi gereken site kategorilerini belirleyebiliyor. Aynı zamanda, ebeveynlerin çocuklarını zararlı içeriklerden uzak tutmaları da kolaylaşıyor. Windows Phone için Kaspersky Güvenli Tarayıcı ile ebeveynler, uygun gördükleri içerik ve uygulamaları, çocuklar için özel bir bölüm olan Kid’s Corner'a ekleyebiliyor.

Akıllı telefonların, modern yaşamın önemli bir parçası haline geldiğini ve web tarayıcılarının da en popüler özelliklerden biri olduğunu vurgulayan Kaspersky Lab, Mobil Ürün Grubu Başkanı Victor Yablokov; “Teknolojiyi en yakından takip eden web kullanıcısı bile sahte siteleri gerçeğinden ayırt etmede zorlanabiliyor. Artık, Windows Phone için Kaspersky Güvenli Tarayıcı, hileli ve uygunsuz sitelere karşı otomatik koruma sağlamanıza yardımcı olmak için burada” dedi.

Windows Phone için Kaspersky Güvenli Tarayıcı; iOS için Ekim 2013'te piyasaya sürülen Kaspersky Güvenli Tarayıcı uygulamasının yanı sıra, Android tabanlı akıllı telefon ve tabletler için tasarlanan Android için Kaspersky Internet Güvenliği ile birlikte mobil platformlara yönelik Kaspersky Lab ürün portföyünde yer alacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN