Güvenlik 01 NİSAN 2014 / 10:48

Trend Micro üniversitelilerle buluşuyor

İş dünyasına ve bireysel kullanıcılara yönelik güvenlik çözümleri sunan Trend Micro Türkiye, ülke genelinde dokuz üniversitede düzenleyeceği “Trend Micro in My Campus” etkinlikleriyle üniversite öğrencileriyle buluşacak. İlki 2 Nisan’da Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenecek etkinlikte, güvenlik dünyasının eğilimleri, gelişen güvenlik tehditleri, bireysel ve kurumsal anlamda saldırılara karşı alınması gereken tedbirler ve Türkiye’deki internet ve veri güvenliği ile ilgili gelişmeler ele alınacak. Trend Micro Akdeniz Bölgesi Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu, proje ile gençlerle bir araya gelerek hem onları bilgilendirmeyi, hem de onların BT güvenliği alanındaki görüşlerini alabilecekleri bir platform oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Trend Micro in My Campus çerçevesinde konuşmacı olarak Trend Micro Akdeniz Bölgesi Kıdemli Satış Mühendisi ve Güvenlik Danışmanı Murat Songür ve Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Sistem Mühendisi Mehmet Dağdevirentürk’ün yanı sıra özel sektör ve kamuda görev yapan üst düzey yöneticiler de yer alacak. Konuk konuşmacılar, kişisel başarı hikayelerinin yanı sıra BT alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin daha nitelikli ve donanımlı olarak iş hayatına atılabilmelerine yardımcı olmak için kariyer tavsiyelerini de öğrencilerle paylaşacak.

Staj fırsatları olacak

Etkinliklerde ilk olarak Türkiye’de gerçekleştirilecek Young Trendy Club’ın da duyurusu yapılacak. Öğrenciler Young Trendy Club’a üye olarak Trend Micro’nun düzenleyeceği yarışmalara katılma imkanı, Trend Micro ve iş ortaklarında staj olanağı ve Trend Micro yöneticileriyle toplantılara katılma gibi fırsatları da elde edebilecekler.

Trend Micro In My Campus etkinliklerinde, detayları Mayıs ayında Trend Micro Türkiye Facebook sayfasında açıklanacak olan “Dijital Pazarlama Şampiyonları” yarışmasının da ön duyurusu yapılacak.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için Trend Micro Türkiye’nin Facebook ve Twitter adresleri şöyle:

www.facebook.com/TrendMicroTurkey

www.twitter.com/TrendMicroTR

blog.trendmicro.com.tr

Öğrenciler Twitter’dan #TrendMicroinMyCampus hashtag ile etkinliklerle ilgili fikirlerini yazabilirler.

Trend Micro in My Campus yol haritası:

2 Nisan - Akdeniz Üniversitesi

3 Nisan - Harran Üniversitesi

7 Nisan - Hacettepe Üniversitesi

9 Nisan - İzzet Baysal Üniversitesi

15 Nisan - Atatürk Üniversitesi

16 Nisan - Erzurum Teknik Üniversitesi

21 Nisan - Uludağ Üniversitesi

29 Nisan - Karadeniz Teknik Üniversitesi

6 Mayıs - 9 Eylül Üniversitesi

 

 
ETİKETLER : Trend Micro

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics