Dosya Güvenlik 18 AĞUSTOS 2015 / 16:43

Uluslararası ISAF IT Security Fuarı güvenlik haritası çıkartacak

Uluslararası ISAF IT Security Fuarı, son 4 yılda olduğu gibi bu yılda da bilgi ve ağ güvenliği konusunda katılımcılarına yol göstermeyi amaçlıyor.Dijital dönüşüm ile birlikte giderek önem kazanan “bilgi ve ağ güvenliği” ile ilgili Türkiye’deki tek fuar olan Uluslararası ISAF IT Security Fuarı, 4. kez sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Yerli ve yabancı birçok şirketin katılımıyla gerçekleşecek olan fuar, katılımcılarının bilgi ve ağ güvenliği konusundaki farkındalıklarını artıracağı gibi, sektörün birbiriyle fikir alışverişinde bulunmasına katkıda bulunacak.

Bilişim sektörü başta olmak üzere neredeyse her alanda yaşanan dijital dönüşüm şirketleri verilerini koruma konusunda önlemler almaya itiyor. Dijital dönüşüm ile şirketler ve kurumlar verilerini çok daha verimli şekilde muhafaza ederken, kolayca ve her noktadan ulaşılabilen veriler, iş süreçlerini önemli ölçüde hızlandırıyor. Özetle, dijital dönüşüm faydaları bu maddeler çerçevesinde gelişirken, siber saldırganlar için de yepyeni bir alan ortaya çıkmış oldu. Günümüzde oldukça kıymetli olan veriye ulaşmak için her geçen gün farklı yöntemler geliştiren siber saldırganlar, bu konuda hiç de hafife alınmaması gereken tehditler yaratıyorlar.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan Uluslararası ISAF IT Security Fuarı ile birlikte katılımcı şirketlerin ve kurumların ağ ve bilgi güvenliği konusunda farklılıklarının artırılması amaçlanıyor. Halen birçok şirket ve kurum, yıllık BT bütçelerini planlarken bilgi ve ağ güvenliği konusunda “eli sıkı” bir tutum izlerken, uzun vadede bu tutumun kendilerine yaratacağı tehlikenin farkında değiller. Uluslararası ISAF IT Security Fuarı’nda güncel tehditler hakkında bilgi sahibi olacak şirketler ve kurumlar, bilgi ve ağ güvenliğinin önemi çok daha iyi kavrama şansı yakalayacaklar.

17-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Uluslararası ISAF IT Security Fuarı’na www.isaffuari.com adresinden ücretsiz olarak kayıt yaptırarak katılabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN