Güvenlik 04 ŞUBAT 2016 / 15:58

Video güvenlik sektörü kabuk değiştiriyor

Video güvenlik sektörü kendini önemli ölçüde yeniledi ve Full HD pazarı güçlendi. 2016'da 4K ve yüksek çözünürlük teknolojisi gelişmeye devam edecek ve sektör temsilcileri de bu çözümün sağlayacağı yeni faydalara odaklanacak.

Bu yönüyle izleme ürünlerinin özellikleri de sürekli gelişmeye devam edecek. Gelecek 12 ay içinde öne çıkması beklenen gelişmeler ise şöyle sıralanıyor: 
 
1. 4K: Analog teknoloji hala pazarın bazı kısımlarına hakim durumda. Belirli dikey pazarlar HD ve IP'ye geçmekte tereddüt ediyor. 2016'da ise yeni nesil, yüksek performanslı IP kameralar (4K) pazarda kendisine yer bulacak. Bu da güvenlik müşterilerini geçişe yatırım yapmayı düşünmeye teşvik edecek. 4K teknolojisinin faydaları sektörde daha fazla kabul görmeye başlayacak. Azalan kamera sayısı ve daha iyi iş akışı, kurulum ve çalıştırma maliyetlerinde tasarrufa ek olarak, üst düzey pazara yeni çözümler sunuyor. HD artık herkese hitap ediyor ve 2016, birçok güvenlik müşterisinin video güvenlikte 4K’yı benimseyip bu teknolojiye geçeceği yıl olacak.
 
2. Bant genişliği: Sektör, yüksek çözünürlük için hassasiyetten ödün vermek zorunda olmadığını görecek. Zaten birkaç yıl önce üretilen IP kameralar, günümüzün 4K kameralarından daha fazla bant genişliği kullanıyor. Daha fazla güvenlik müşterisi Full HD çözümlerin avantajlarını görürken, bu da 4K'nın yükselişini tetikleyecek. Geçişin de eskisinden çok daha kolay olması buna yardımcı olacak. Pazara daha fazla ürünün girmesi, çok yönlü bir çözüme yatırım yapmak için fırsat olacak. 
 
3. Modernlik:  Günümüzün video güvenlik çözümleri önceki yıllara göre çok daha modern ve hem mevcut hem de yeni sistemlere kolayca uyarlanabiliyor. 2016'da CCTV, alarm sistemleri ve erişim kontrolü gibi çoklu güvenlik kaynakları altyapıya daha fazla entegre edilecek. Böylece üreticiler ve kurulumcular pazara yalnızca güvenlik değil, aynı zamanda aydınlatma, ısıtma ve havalandırmayı da içeren daha birleşik çözümler sunacak. Çok daha entegre bir ortam oluşması ile kullanıcılar, koşulları kontrol etme ve iskân edilen ya da yüksek önceliğe sahip alanları izleme olanağına sahip olurken, iskân edilmeyen alanlardaki kaynaklardan da tasarruf sağlayabilecekler.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics