Güvenlik 07 OCAK 2016 / 15:25

VMware, Intel Security ile işbirliğini genişletti

VMware, Intel Security ile olan işbirliğini AirWatch Enterprise Mobility Management (Kurumsal Mobilite Yönetimi) platformunu da kapsayacak şekilde genişletti. Bu işbirliği, kurumlara sunulan teknoloji entegrasyonunun günümüzün karmaşık mobil güvenlik sorunlarıyla baş edebilmelerine yardımcı olmayı ve bunun verimli bir biçimde yapılmasını amaçlıyor.
VMware'in, üyesi olduğu Security Innovation Alliance kanalı, dünya standartlarında bir teknoloji ortaklık platformu olarak, entegrasyonu kolaylaştıran ve Intel Security ile iş ortakları tarafından sunulan, farklı sistemler arasında birlikte çalışabilen çözümlerin geliştirilmesini sağlıyor. VMware ve Intel Security, ortak müşterilerine, Intel Security'nin önemli bir bileşeni olan, açık ve bağlı güvenlik sistemi McAfee® Data Exchange Layer aracılığıyla ileri veri mobilite paylaşım yetkinliklerini sunuyor. McAfee Data Exchange katmanı, çift yönlü bir iletişim anahtarı olarak küresel ve lokal güvenlik bilgisini, Intel Security ve üçüncü parti güvenlik ürünleri ile istemciler ve ağ geçitlerini ve McAfee® ePolicy Orchestrator® yönetim platformunu kapsayacak şekilde ulaştırıyor. AirWatch'un, Intel Security teknolojileriyle entegrasyonu, müşterilere mevcut güvenlik yatırımlarının değerini koruma, mobil tehditleri daha hızlı çözümleme ve operasyonel maliyetleri azaltıcı bir tasarım sağlamış olacak. Bu ortak girişim, VMware ve Intel Security'nin altyapıları ileri güvenlik gerektiren yazılım tabanlı veri merkezlerini de kapsayan mevcut portföylerini daha da büyütecek.
 
Tüm ekosistemde güvenlik
Buna ek olarak, Intel Security, AirWatch Mobile Security Alliance-MSA'ya (AirWatch Mobil Güvenlik İttifakı) katıldı. AirWatch çözümleri, kuruluşlara, işlerini mobil ortamda güvenli bir biçimde gerçekleştirebilme imkanını kazandırarak ayrıca mobil cihaz güvenliğine odaklanma ve her an değişim gösteren karmaşık yapıları idare etme gibi durumlardan kurtarıyor. AirWatch, bu taahhüdün bir parçası olarak karmaşıklığı azaltmak için oluşturduğu MSA güvenlik ittifakıyla müşterilerine, mobil tehditlerden arınmış güvenli bir uygulama, cihaz ve ağ ekosistemi için ileri, esnek ve kullanımı daha kolay seçenekler sunuyor. Bu, kuruluşlara endüstriye öncülük eden kurumsal mobilite yönetim çözümleri (EMM) platformu ve önde gelen sanal güvenlik yöneticileri ile kendileri için risk oluşturabilecek durumları daha kolay düzeltme imkanını sağlıyor.
 
 
ETİKETLER : VMware Intel Security
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN