Güvenlik 08 MART 2016 / 16:29

Websense, Raytheon ve Stonesoft, Forcepoint altında birleşti

Bilgi güvenliğinin önde gelen şirketleri, Forcepoint çatısı altında güçlerini birleştirdi.

Bilgi güvenliği konusunda 20 yıllık tecrübesi olan Websense, 2016 yılına önemli bir yenilik ile başladı. Devlet güvenliği tarafında bilinen Raytheon ile güçlerini birleştiren ve ağ güvenliği tarafında tanınan Stonesoft'un firewall ürünlerini bünyesine katan Websense, bundan böyle yoluna Forcepoint olarak devam edecek. 

Yeni yapısıyla beraber durmaksızın gelişen siber tehditlere karşı yeni bir yaklaşımla önlem alan Forcepoint, şirketlerin ve kamu kurumlarının bulut, mobil cihazlar ve nesnelerin interneti gibi yeni teknoloji trendlerine adapte olmasını sağlayacak bir vizyon sunuyor. Şirketin 4D Siber Güvenlik Vizyonu güvenlik mimarisi, savunma, tesbit etme, karar verme ve saldırıyı yok edip sistemi normalleştirme olarak 4 adım barındırıyor.

Forcepoint Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Kıdemli Direktörü Hüsamettin Başkaya şunları söyledi: “Websense’in bilgi güvenliği sektöründe uzun yıllardır süregelen liderliği, Raytheon ve Stonesoft firewall ürünlerinin de eklenmesiyle yeni Forcepoint markası altında eşssiz bir hale geldi. Saldırıların sürekli yenilenen metotlarla kurumları tehdit ettiği günümüzde yeni nesil bir güvenlik şirketi olarak Forcepoint 4D Siber Güvenlik Vizyonunu ortaya koyduk. Bu vizyon ile birlikte Türkiye’de ve dünyada birçok sektörün bilgi güvenliğini sağlamaya emin adımlarla devam edeceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics