Güvenlik 14 EYLÜL 2013 / 10:49

Yasa dışı oyunlar engelleniyor

265 milyon dolarlık oyun korsan saldırılardan korunamadı.


Dünyanın en pahalı oyunlarından biri olan Grand Theft Auto V'in Xbox 360 sürümü yapımcının tüm sıkı korsana karşı korumalarına karşı dört gün önceden torrent sitelerine düştü.

Açık bir dünyada geçen ve serinin son üç oyununun kombinasyonundan ortaya çıkan GTA 5, 265 milyon dolarlık maliyet fiyatıyla tüm zamanların en pahalı oyunlarından biri.

Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA 2012 yılı içerisinde Golden Joystick ve Spike TV’nin düzenlediği VGA ödüllerinde “En Çok Beklenen Oyun” dalında daha çıkmadan birincilik ödüllünü müzesine götürdü. 31 Ocak'ta çıkması beklenen oyunun, çıkışının 17 Eylül'e ertelenmesiyle  ilgili olarak GTA daha önce oyun severlerden özür dilemişti.

Sızıntının karşısında çaresiz kalan Microsoft ise hesabından GTA 5 oynarken çekilmiş oyun içi görsel ve video paylaşan kullanıcıları engelliyor. Oyun severler bu tepkiye şimdilik sinirli değil. Microsoft'un hak ihlalleri ile ilgili yasaklıyor uygulamasıyla ilgili tutumunun engelleme düzeyinde kalıp kalmayacağı merak konusu. Ancak bu güvenlik açığı oluştuktan sonra, bu durumdan yararlanan oyun severlerin banlanmak dışında bir ceza alması beklenmiyor.
ETİKETLER : ban gta Microsoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics