Güvenlik 14 ŞUBAT 2013 / 10:33

Yeni çözümle pekişen güvenlik

Birleşik Tehdit Yönetimi (Unified Threat Management – UTM) konusunda faaliyet gösteren Cyberoam, fiziksel ve sanal sistemlerin bir arada bulunduğu BT ortamları için kapsamlı ağ güvenliği sağlayan Cyberoam virtual UTM çözümünü duyurdu. Çözüm; kurumların güvenlik altyapılarının kontrolünü geniş bir çerçevede ele alabilmelerini, böylece fiziksel, sanal veya karma bilgi işlem ortamlarında ağ güvenliğine dair endişeleri gidermelerini sağlıyor.

Cyberoam virtual UTM çözümü, “Office-in-a-Box” adı verilen hazır çözümlerin kullanıldığı ortamlardan çok çeşitli cihazların ağ üzerinde bir arada yer aldığı BYOD (Bring Your Own Device – İşe Kendi Cihazını Getir) ortamlarına kadar geniş alanda çözüm sunuyor. Cyberoam’un Layer 8 kimlik tabanlı güvenlik denetimi, çalışanların çeşitli form faktörlerine ve farklı işletim sistemlerine sahip kişisel cihazlarından kaynaklanabilecek güvenlik zaaflarının ağ üzerinde tehdit oluşturmasını engelliyor. Tüm süreçler merkezi olarak Cyberoam Central Console üzerinden yönetiliyor, kayıt ve raporlama işlemleri Cyberoam iView yazılımı ile gerçekleştiriliyor.

Cyberoam CEO’su Hemal Patel, yönetilebilir güvenlik çözümleri sunan güvenlik servis sağlayıcılarının hizmet verdikleri çoğu ortamda sanal makinelerle fiziksel makinelerin bir arada olduğu platformlara uygun çözüm senaryoları üretmek durumunda kaldığına dikkat çekti. Patel, sundukları çözümlerin VMWare, Hyper-V ve ESX/ESXi gibi farklı sanallaştırma ortamlarına verdiği destekle BT yöneticilerinin güvenlik altyapısı üzerinde detaylı bir hakimiyet kurabilmesini sağladığını belirtti. Patel, Türkiye’deki büyüme planlarına yönelik olarak da, “Faaliyetlerimizi daha da güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Türkiye ofisimizi hayata geçirdik. Türkiye ekibini öncelikli olarak bir ön satış mühendisiyle genişletmeyi planlıyoruz. Böylece ürünlerimizin ortaya koyduğu faydayı müşterilerimize daha net bir şekilde gösterebileceğimizi düşünüyoruz. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Türkiye ekibinin 5 kişiye ulaşmasını planlıyoruz. Ekibimiz genişledikçe dikey sektörlere, kurumsal şirketlere ve kamuya odaklanacağız” bilgisini paylaştı.
ETİKETLER : Cyberoam

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics