Güvenlik 15 MAYIS 2013 / 17:45

Yeni çözümünü tanıttı

Trend Micro, başta Amazon Web Services (AWS) olmak üzere kurumların hassas verilerini barındırdığı ve kritik uygulamalarını yürüttüğü bulut ortamları için geliştirilen yenilenmiş çözümünü tanıttı.

AWS’nin var olan güvenlik yeteneklerini geliştiren bir hizmet olan Trend Micro Deep Security’nin bulut üzerinden kapsamlı bir güvenlik paketi sunduğu belirtildi. Hizmet olarak Deep Security’nin, AWS’nin ölçekleme ve esneklik konusundaki engellemelerini aşmak ve dağıtım sürecini otomatize edip sadeleştirmek için AWS API’ın verdiği avantajlardan yararlandığı açıklandı.

Trend Micro yeni hizmetiyle birlikte bulut ortamında veri güvenliği sağlayan bulut şifreleme ve yönetim ürününün yeni sürümünü de duyurdu. Trend Micro SecureCloud 3.5 ile şirketler bulutun faydalarını desteklemeye odaklanan özelliklerden faydalanabilecekler.

“Müşterilerimiz AWS ortamına geçerek bulutun avantajlarından faydalanmaya başladıkça, güvenlik çözümleri içeren servislere ihtiyaç duymaya başlıyorlar.” diyen Accuvant Çözümler Direktörü Jason Prost, Trend Micro bulut güvenlik çözümlerinin şirketlerin AWS üzerindeki sunucu, uygulama ve veri bazlı operasyonlarını daha güvenli hale getirdiğini söyledi.

Trend Micro İş Geliştirme ve İş Ortaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kevin Simzer ise konuyla ilgili şunları aktardı: “Organizasyonlar buluta taşındıkça, bulut ya da hizmet olarak altyapı iş ortaklarıyla güvenlik konusunda sorumluluğu paylaşmaya başlıyor. Bulut servis sağlayıcıları fiziksel erişim kontrolü ve sistem ara katman güvenliği  gibi konularda sorumluluk alırken, ortamı misafir işletim sistemlerinden ve diğerlerinden korumak ise müşterilere kalıyor. Trend Micro olarak, şirketlerin üzerlerine düşen bu sorumluluğu daha kolay yerine getirebilmeleri için bulutun esnek doğasına uyan çözümler sunmayı hedefliyoruz.”

Trend Micro Deep Security, Amazon AC2 ve VPC platformunda Windows ve Linux oluşumları için yeni güvenlik özelliklerini sunmaya başladığı belirtildi.Bunun yanında Trend Micro SecureCloud 3.5’da Mayıs ayında tüm dünyada kullanıcılara sunulmaya başlandı. Özel bulut ve genel servis olarak altyapı platformlarında bilgi güvenliği sağlayan SecureCloud, Amazon EC2, Eucalyptus ve VMware platformlarını destekliyor.
ETİKETLER : Trend Micro