Dosya Güvenlikte Yeni Tehditler ve Çözüm Yolları 04 EYLÜL 2016 / 16:00

Sütü üfleyerek içen, yoğurdu adam gibi yer…

Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ve yaygınlaşmasına paralel olarak siber saldırılar da artıyor. Artık bu saldırılar, farklı duygulardaki bireylerin kendilerini tatmin etmek için yaptıkları saldırıların çok ötesine geçti. Eğer bir bilgisayar kullanıcısıysanız artık karşınızda muhtemelen sizden daha akıllı, daha bilgili ve de kurumsal saldırı yapıları bulunuyor. Tabii bu yapıların birinci amacı da para kazanmak yani sizin veya işletmenizin cebini, kasasını boşaltmak, varlıklarını ele geçirmek. Verilerin, bir kurumun en değerli varlığı haline geldiği günümüzde saldırı ve “soygun” yöntemlerinin de sürekli arttığını aklımızdan çıkarmamalıyız.
Güvenlik konusunda birinci yaklaşımımız farkındalık olmalı. Eğer bir kurumsanız bu farkındalık en alt seviyeden en üst seviyeye kadar tüm çalışanlarda olmalı. İkinci adım, güvenlik stratejisini oluşturmaktan geçiyor. Sonraki adımlar, danışmanlık hizmeti almak, uygun ürünleri seçmek vs. Bu yazdıklarımızı hemen hemen her platformda dile getiriyoruz. Zaten sizler de bunları birçok kez konunun uzmanlarından duymuşsunuzdur. Hatta, güvenlik yatırımını yaptığınızı düşünebilir, kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Ama öyle umulmadık bir zamanda, umulmadık bir açıktan darbe yiyebilirsiniz ki yaptığınız tüm çalışmalar boşa gidebilir. Her geçen gün farklı hikayeler duyuyoruz ki ağzımız açık kalıyor. Hem de bu olaylar, hiç de umulmadık kurumların başına geliyor. Artık, teknoloji oldukça güvenlik sorunumuz da olacak. Bunu kesin olarak önlemenin yolu yok. Tek yol, her an tetikte olmak…
ETİKETLER : 1087

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN