Dosya Hibrit Bulut ve SaaS Dosyası 18 ARALIK 2016 / 16:32

Kuruma özgü modelleme bulutta güç kazanıyor

Son yılların BT yatırımlarında öncelikli kavramı haline gelen bulut bilişim, artık kurumsal ihtiyaç ve öncelikler, sektörel gereklilikler gibi sebeplerle hibrit modelleri, yani bulut bilişimde özel ve genel yapılarında en doğru kombinasyonu gerekli kılıyor.
 
Hibrit bulut yönetim sistemlerinin gelirinin 2019 yılında 24.18 milyar dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor. Kullanıcısı olan kurumlara maksimum BT kullanım faydalarını sağlayan, varolan veri merkezi ve bulut bilişim yapıları ile entegrasyon özelliğini sunan hibrit modeller, sağladığı esnekliği ile her ölçekte şirkete hızlı yatırım geri dönüşü sağlamakla kalmıyor. Kontrol gücü ve BT birimlerinin çalışma esnekliği de bu yapının artı değerleri arasında… 2020 yılında büyük ve orta ölçekli şirketlerin yüzde 50’ye yakını dosyamızda ele aldığımız gerekçelerle hibrit bulut modelinde yerini alacak, felaket kurtarma avantajlarının yanında kurumsal rutini işletmek için de hibrit model önemli bir fayda noktası halini alacak. Bu noktada donanım üreticileri, yazılım şirketleri ve servis sağlayıcılar gibi paydaşlar da her ölçekte şirkete, ihtiyaçlarına uygun formülleri sunabilmek için işbirliğine daha da önem verecek. 
ETİKETLER : 1101
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN