Dosya Hibrit Bulut ve SaaS 30 OCAK 2016 / 08:51

ŞİRKETLER, TEKNOLOJİYİ ETKİN VE VERİMLİ KULLANABİLİYOR

İş verimliliği ve işlem kolaylığını büyük ölçüde artıran dijitalleşmeyi daha küçük maliyetlerle daha çok kuruma yaymak bulut teknolojileri sayesinde mümkün oluyor. Genel bulut hizmetleri, işletmeler için kullanışlı bir seçenek. Özel bulut sistemlerinde de kolay kurulum, hız, ölçeklenebilir gibi avantajların ortaya çıktığını söylemek mümkün. Bulut bilişim sistemlerinin kullanımında öncelik kurumların ihtiyaçlarını doğru belirlemeleri ve buna göre iş süreçlerine entegre edilmesi. TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, bu alanda beklentilerini şöyle dile getirdi:
“Bulut teknoloji çözümlerini yaygınlaşması, şirketlerin bu çözümlere daha az maliyetlerle ulaşmasıyla birlikte, Avrupa ve Amerika’daki kullanım seviyesine ulaşmamış olsa da Türkiye’de de adapte olunan bilişim konularından biri olmaya başladı. Ülkemizde faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerin, kendi ülkelerinde kullandıkları bu çözümleri Türkiye’de de kullanmaları, bulut teknolojisinin anlaşılması ve yayılması noktasında önemli bir rol oynuyor. Hibrit bulut mimarisi kurgulama sürecinden önce firmalar, faaliyet alanlarına ve iş süreçlerine göre hızla uyum sağlama sürecindeler. Bulut sistemleri sayesinde, ihtiyaç anında istediğimiz zaman verilere herhangi bilgisayar, cep telefonu ya da mobil cihazla bağlanıp erişebiliriz. Bulut teknolojisi; şirketlerin teknolojiyi etkin ve verimli kullanımını, iş süreçlerinin daha kolay ve hızlı ilerlemelerini sağlarken, zaman, iş gücü ve maliyet tasarrufu getiriyor.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN