Dosya İletişimde Yeni Dönem: Kurumsal ve Tümleşik İletiş 13 HAZİRAN 2016 / 12:25

İş hayatı tümleşik iletişim araçlarıyla hareketleniyor

Nesnelerin interneti, mobilite, bulut gibi kavramların iş dünyasına hızlı bir şekilde dahil olmasıyla beraber, iletişim modelleri de kabuk değiştirmeye başladı. Şirketler ve çalışanlar, IP telefon, e-posta, anında mesajlaşma ve mobil iletişim gibi farklı yöntemleri tek noktada toplamaya başladılar.
‘Tümleşik İletişim’ dediğimiz yapı, web tabanlı yönetim ara yüzünü ve tak-çalıştır cihaz yönetimi yeteneklerini kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor. Bu sayede sunucu, telefon ve ağ geçidi gibi cihaz ayarlarını kolayca yaparak sistemi kısa sürede çalışır hale getirmek mümkün hale geliyor. Ayrıca web servisleri aracılığıyla hali hazırda kullanılan uygulamalarla entegre edilebilir. Kısacası iş süreçlerine önemli ölçüde esneklik ve rahatlık getiriyor.
Şirketler, çalışanların kullandığı mobil cihazları artmasıyla birlikte, bu cihazları telekonferans ve daha doğrusu “tümleşik iletişim çözümleri”ne dahil etme ihtiyacı hissediyorlar. Sade ve kolay yönetilebilir bir sistem altyapısıyla farklı iletişim modellerini bir araya getirmeye başaran şirketler, maliyet,iş gücü ve iş süreçleri bakımından kendilerine avantaj sağlıyorlar. 
ETİKETLER : 1076

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics