Dosya İletişimde Yeni Yaklaşımlar ve Tümleşik İletişim 14 KASIM 2015 / 15:33

Kullanım kolaylığı ve avantajlarıyla şirketlerin dikkatini çekmeye devam ediyor

Tümleşik iletişim çözümleri şirket kaynaklarının en iyi şekilde yönetilebilmesini ve kullanılabilmesini sağlıyor.
 
Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım’a göre tümleşik iletişim ses, görüntü, konferans, durum bilgisi, anlık ve sesli mesaj, faks, e-posta ve mobilitenin bir araya geldiği mükemmel bir çözüm: “Yeni dünyada iletişim araçlarını sadece ofiste kullanmıyoruz. İşyerleri de gittikçe “sanal” hale geliyor, yani işyeri veya çalışanların fiziksel olarak nerede oldukları çok önemli değil, online olmaları çoğu zaman yeterli. Tümleşik iletişim çözümleri bu çalışma şartlarında gerek şirket çalışanlarının kendi aralarında, gerekse müşteriler ve tedarikçilerle verimli şekilde iletişim kurulmasına imkan verirken, iş süreçlerinin etkin bir biçimde yönetilmesini ve kaynakların optimal kullanımını sağlıyor.”
 
Bu teknolojilerin seçiminde bazı önemli kriterler var. Şirketlerin öncelikle, tümleşik iletişimi oluşturan bileşenleri iyi tanımaları ve sağlayacağı faydalara hakim olmaları gerekiyor. Bir diğer önemli noktayı Yıldırım, şöyle ifade ediyor:  “Faydaları oluşturan verimlilik, tasarruf bileşenleri her firma için değişken olduğu için işletmelerin nasıl bir iletişim çözümüne ihtiyaçları olduğuna, bu çözüm için nasıl bir yatırım yapabileceklerine ve yatırımın ne sürede geri dönmesini beklediklerine karar vermeleri gerekiyor. Çözümün, şirketin orta ve uzun vadeli büyüme hedeflerine, değişen ihtiyaçlarına göre genişleyebiliyor, yeniden güncellenebiliyor veya yapılandırılabiliyor olması bir diğer önemli nokta.”
 
Tümleşik iletişim ile birlikte kurumların birçok avantaj elde edeceğini vurgulayan Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “Tümleşik İletişim Çözümleri kullanım ve bakım kolaylığı sağlarken, BT sistemleri ile uyum yetenekleri ve standart donanımlar ile kullanılabilmesi sayesinde, diğer çözümlere göre daha uygun bir toplam çözüm maliyeti sunuyor. Karel UCAP Tümleşik İletişim Çözümü küçük kapasitelerden on binlerce kullanıcıya kadar esnek şekilde ölçeklenebilen kurumsal bir iletişim çözümü. Açık mimariye sahip olan SIP tabanlı Karel UCAP, ölçeklenebilir yapısıyla küçük işletmelerden orta ve büyük ölçekli işletmelere kadar geniş bir aralıkta çözüm sunulmasına olanak veriyor. Karel UCAP özellikle sahada mobil halde çalışan personelin hayatını kolaylaştıran akıllı bir çözüm. Bu çözüme entegre çalışan akıllı telefon / tablet / bilgisayar uygulamalarımız, iş süreçlerini taşınabilir cihazları üzerinden takip etmelerine ve işlerini daha kolay yönetebilmelerine imkan sağlıyor. “
 
Bulut teknolojileri, tümleşik iletişim çözümlerine dahil oluyor
Şirketlere düşük maliyet, esneklik, hız, kolay yönetim ve verimlilik gibi çeşitli avantajlar sağlayan bulut teknolojileri, tümleşik iletişim çözümlerinin parçası haline geliyor. Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım bulut teknolojileri ile ilgili olarak, “Bulut bilişim, günümüz rekabetçi koşullarında şirketlere maliyet yönetimi, esneklik, hız, kolay yönetim ve verimlilik sağlayan bir teknoloji. Bulut Bilişim özellikle ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ’ler için artan bir öneme sahip. Günümüz rekabetçi koşullarında KOBİ’ler bulut üzerinden sunulan bilişim hizmetlerine sadece kullandıkları kadar ödüyor ve büyük işletmelerin sahip oldukları teknolojik güce erişebiliyorlar. Genişbant erişiminin ve akıllı cihazlardaki uygulama kullanımının yaygınlaştığı günümüzde, BYOD ve CYOD gibi kavramlar ile bulut üzerinden iletişim gittikçe daha önemli hale getiriyor” dedi.
ETİKETLER : 1046

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics