İnsan Kaynakları 15 OCAK 2017 / 12:47

​3BFab Atölye Eğitimleri ile en güncele ulaşın

Zortrax, Formlabs ve Makerbot gibi dünyanın önde gelen 3 boyutlu yazıcı markalarının Türkiye dağıtıcılığını yapan 3BFab, 3D yazıcılarla tanışmak isteyenler için uygulamalı atölye eğitimleri düzenliyor. 3BFab’ın bugüne dek dört kez gerçekleştirdiği ve detaylarına www.3bfab.com sitesinden ulaşılabilen eğitimlere toplam 26 kişi katılarak eğitim aldı. 6 kişilik kontenjanlarla 3BFab’ın Ümraniye’deki ofisinde gerçekleştirilen eğitimler 2017 yılında da devam edecek.
Atölyelerde katılımcılarla 3D yazıcı teknolojileri üzerine eğitimin yanında, 3 boyutlu yazıcı markası Zortrax'ın kullanımına dair ipuçları ve teknikler paylaşılıyor. 3BFab Atölye eğitiminin sonunda yapılan sınavdan 80’in üzerinde not alan katılımcılara 3Bfab tarafından baskı hizmeti hediye edilirken, tüm katılımcılar eğitim sertifikası almaya da hak kazanıyor. 3D yazıcılardan yüksek verim alınabilmesi için baskı yapılacak modelin cihaza uygun hale getirilmesi, ideal malzeme seçimi gibi birçok gereklilik olduğunu belirten 3BFab Genel Müdürü Hakan Güzelgöz, şu detayları paylaştı:
“3 boyutlu yazıcılarla ilgili dünyadaki bilgi birikimini Türkiye’ye getirmek için çalışıyoruz. Türkiye’de sanayi üreticilerinden kuyumculara, eğitimcilerden sağlık profesyonellerine kadar bu teknolojiyi nasıl kullanabileceğini merak eden pek çok kişi var. Atölye çalışmalarımızı; konuya ilgi duyan ve ilk adımı atmak için ideal bir başlangıç noktası arayan kişilere yardımcı olmak için başlattık. 3 boyutlu yazdırma teknolojilerinin Türkiye’de daha çok alanda yaygın ve verimli kullanımını sağlamayı, bu yeni teknolojinin beraberinde getirdiği fırsatları daha görünür ve anlaşılır kılmayı amaçlıyoruz.”
 
ETİKETLER : 1105 3BFab
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN