İnsan Kaynakları 01 OCAK 2017 / 01:20

​Açık Akademi artık 4 yaşında

Microsoft’un 2012 yılında açtığı ve www.acikakademi.com adresinde yayın yapan Açık Akademi eğitim platformu dördüncü yaşını kutladı. Online eğitim platformu üzerinde algoritma, nesne tabanlı programlama, oyun programlama gibi konularda detaylara ulaşabilen üyeler, forumlar sayesinde birbirleri ile iletişim kurabiliyor. Platformda 110 saatin üstünde video formatında programlama eğitimi de var. Açık Akademi’de C#, Unity, ASP.NET, KODU, Temel Programlama, web uygulaması, telefon ve bilgisayar uygulaması geliştirme gibi konular üzerinde online eğitimler alınabiliyor. www.acikakademi.com adresinden üye olunabilen Açık Akademi’nin üye sayısının 5 yıl içinde 1 milyona ulaşması hedefleniyor.
Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ve Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Platformu Pazarlama Müdürü Behice Funda’nın katıldığı toplantıda Açık Akademi’yi kuruluşundan bugüne kadar destekleyen Başbakan Binali Yıldırım’ın tebrik mesajı da okundu. Cavit Yantaç, “Önümüzdeki 5 yıl içinde Açık Akademi ile 1 milyon insana ulaşmayı hedefliyoruz” dedi ve şöyle devam etti:
“2012 yılında sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiğimiz Açık Akademi, ilkokuldan başlayarak her yaşta bireye online olarak kod yazmayı öğretmeyi hedefliyor.  www.acikakademi.com web sitesi, 200 bini aşkın üyesi ile Türkiye'nin en büyük programlama eğitim platformu haline geldi. Açık Akademi üyelerinin yüzde 43’ü 19-23 yaş aralığında. Yaz Okulu programında da 2013 yılından bu yana 400 öğrenciye 1 ay boyunca eğitim verildi. Bu eğitimleri canlı yayınla internette yayınladık ve bugüne kadar 172 bin kişi bu yayınları izledi. Üniversite işbirliği çerçevesinde geçen yıl 22 ilde 32 üniversiteye giderek, gençleri teknoloji ile buluşturduk. Açık Akademi’de kız katılımcıların oranı yüzde 20. Kurulduğu yıl ise bu oran yüzde 5 idi. Açık Akademi’den eğitim alanlar en çok İstanbul, Ankara, İzmir’den gelirken, ilk 15 il içerisinde Diyarbakır da yer alıyor.”
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics