İnsan Kaynakları 03 ARALIK 2016 / 05:00

​Boeing’de yeni yönetim ve entegre servis hizmetleri

Boeing Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ray Conner’ın yerine Kevin G. McAllister Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su olarak göreve başlayacak. 53 yaşındaki McAllister, 2014 yılından bu yana Başkanlığını ve CEO’luğunu yaptığı GE Aviation’da 27 yılın ardından Boeing ailesine katıldı. Şirket bünyesinde ticari uçaklar ile savunma, uzay ve güvenlik birimlerinde mevcut olan müşteri hizmetleri gruplarından oluşan yeni iş birimi Boeing Küresel Servis’in Başkan ve CEO’su olarak ise Stanley A. Deal atandı. McAllister, Boeing’e GE Aviation’dan geçti. Deal ise Boeing’te üst düzey pozisyonlarda çalışmış olan Boeing veteranı. 61 yaşındaki Conner ise 2017 yılı boyunca Boeing Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek, şirketin tek çatı altında entegre servis birimine geçiş yapma sürecine ilişkin stratejik yönetim ve rehberlik hizmetleri verecek, Ticari Uçaklar Bölümü’nde ürün geliştirme stratejisinde yer almayı sürdürecek. 
Öte yandan Boeing Küresel Servisler; Ticari Havacılık Hizmetleri ve Boeing Savunma, Uzay ve Güvenlik kapsamındaki Küresel Hizmetler ve Destek grubunun sahip olduğu mevcut temel yetenekleri bir araya getirecek. Bazı savunma ve ticari müşterilere filo desteği iki mevcut iş birimi kapsamında sağlanmaya devam edecek ve bu yeni birim, ileri hizmetlerden oluşan geniş bir portföyle çeşitli Boeing yan kuruluşlarının kapasitelerini bir araya getirecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN