İnsan Kaynakları 26 MART 2017 / 15:39

​Bordro süreçleri git gide kolaylaşıyor

Her ölçekte şirket, iş alanlarına göre farklı sayılarda bordroyu her ay oluşturup, bunların dağıtımını yapıyor. Bu bordroların gizlilik içinde dağıtılması ve teslimatının raporlanması ise kargo gideri başta olmak üzere, maliyet ve zaman kaybını beraberinde getiriyor. E-dönüşüm kapsamında sunulan uygulamalar ise kurumlara katma değer sağlarken, vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. E-GÜVEN de bu kapsamda Belgepro ürünü ile kurumların toplu bordro oluşturma ve gönderme işlemlerini hızlandırıyor. Çünkü, özellikle farklı lokasyonlarda çalışanları bulunan kurumlarda bu maliyetler önemli bir gider kalemi. Geleneksel bordrolama süreçleri imzalama, baskı ve teslimat gibi nedenlerden dolayı zaman kaybına yol açarken, Belgepro ile yüzlerce bordro oluşturma, bu bordroları toplu olarak imzalama ve dağıtma işlemleri dakikalar içinde tamamlanıyor.
“Tasarla, oluştur, imzala, dağıt” felsefesi ile çalışan Belgepro ile gönderilen bordroların çıkış ve teslim anlarına zaman damgası ekleniyor. Böylece tebliğ-tebellüğ süreçleri yasal geçerlilik kazanıyor, gönderiler hızlı ve güvenilir şekilde ulaştırılıyor. Çalışanlar da bordrolarını kendilerine özel oluşturulan bir şifre ile diledikleri zaman güvenilir biçimde görüntüleyebiliyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu Belgepro ile İK yetkilileri, kendi alanlarında çalışmalarını gerçekleştirip, çalışanlara kısa sürede bordrolarını gönderebiliyor. Birden fazla alt kuruluşa sahip işletmelerde ise her şirketin kendi İK yetkilisi, tek platform üzerinden kendine özel alanda bordrolama işlemini yapıp, gizlilik içinde bordrolama sürecini tamamlayabiliyor. 
Belgepro, bordroların hazırlanarak imzalanması ve dağıtılmasının yanı sıra kurumların ihtiyaçları doğrultusunda birçok iş sürecine dahil edilebiliyor. Ürün, atama, toplu duyuru gerektiren iç yazışmaların gerçekleştirilmesi, düzenleyici ve denetleyici kurumların tebliğ ve tebellüğ süreçlerini zorunlu kıldığı bütün bildirimlerin yapılması, kurumların satın alma süreçlerinde fiyat teklifi toplama, toplu ihale bülteni yayınlama gibi pek çok ihtiyacı karşılayacak özelliklere sahip. Belgepro, tek platform üzerinden ayrı iş süreçlerine farklı yetkiler tanımlamaya da olanak sağlayarak, yetkili olmayan kişilerin ilgisiz belgeleri görmesinin önüne geçiyor. Böylece kullanıcılar, aynı platform üzerinden başka işlemlere müdahil olmadan güvenli şekilde çalışabiliyor.
 
ETİKETLER : E-GÜVEN 1115 Belgepro

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics