İnsan Kaynakları 26 ARALIK 2015 / 14:37

​Güvenlik için kampta buluşma vakti

BGA (Bilgi Güvenliği Akademisi), “Siber Güvenlik” alanında kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencilerini 7-14 Şubat tarihlerinde Siber Güvenlik Kış Kampı’nda bir araya getirecek. Sakarya Üniversitesi ile işbirliği ile bu yıl altıncısı düzenlenecek kampa başvuran öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Ocak 2016 tarihinde yeterlilik sınavı yapılacak. Bu sınav sonucunda 25 kişi (kontenjan, katılım durumuna göre kesinlik kazanacak) Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecek. Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular yer alacak.
Siber Güvenlik Kampı’na katılacak olan öğrenciler BGA eğitmenleri ve sektörün önde gelen  siber güvenlik uzmanlarından 7 gün özel eğitim alma fırsatı yakalayacak. Kampta öğrenciler teorik ve pratik eğitimler gerçekleştirirken, sanal sistemler üzerinde (CTF) haklama becerilerini geliştirerek, saldırganlara karşı savunma tecrübesi elde edecek. Ayrıca, öğrenciler bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya gelerek, bu alandaki kariyer fırsatları konusunda bilgi edinecek.
Kampta üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul edilecek. Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları 1 Ocak 2016  tarihine kadar yapılabilirken, bu tarihten sonra gerçekleştirilecek online sınav (yeterlilik sınavı) ile katılımcılar belirlenecek. Detaylar ise http://www.siberkamp.org/adresinde yerini alıyor.
 
ETİKETLER : 1052
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN