İnsan Kaynakları 26 ŞUBAT 2017 / 09:44

​İK’da saygı esas

Kariyer.net, 22. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde İK’da dijitalleşme trendlerini paylaştı. Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal konuşmasında, dünyada ve Türkiye’de insan kaynaklarında dijital davranış ve uygulamaları değerlendirdi. İnsana Saygı Ödül töreninde ise 227 firma İnsana Saygı Ödülü’ne, 13 firma da İnsana Saygı Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Fatih Uysal, endüstri 4.0 devrimi için şirketlerde dijital kültürün yerleşmesi gerektiğine işaret ederken, “Dijitalleşmeye uyum sürecinde çalışanlar, şirketlerin önünde ilerliyor. Bu nedenle daha verimli bir çalışma atmosferi yaratabilmek için şirketler de süreçlerini hızla dijitalleştirmeli” dedi. Uysal, “İşe alım süreçlerinin sağlıklı yürüyebilmesi için adayların başvurularına hızla yanıt vermek ve süreçten onları haberdar etmek çok değerli. Bu süreci iyi yöneten firmalar kurumsal itibarlarını da artırıyorlar” yorumunu yaptı.
Zirve kapsamında Kariyer.net tarafından 16 yıldır gerçekleştirilen “İnsana Saygı Ödülleri” de sahiplerine verildi. Ödüller, iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan firmaların yanında, en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmalara sunuluyor. En Çok Başvuru Alan Firma Ödülü’ne İstanbul’da “Koton Mağazacılık” layık görüldü. En Çok İstihdam Yaratan Firma Ödülü’nü İstanbul’da “Pronet Güvenlik”; Anadolu’da ise “Rönesans Holding” aldı. En Popüler Firma Ödülü’ne “Türk Telekomünikasyon”, En Çok Aday İnceleyen Firma Ödülü’ne “Turkcell” layık görüldü. En İyi Tasarımlı İlanın Ödülü’nü “Doğuş Otomotiv” alırken, En İyi Videolu İlan Ödülü’nü ise “Perfetti Van Melle” aldı. Bu yıl ilk kez verilen HR Venue Özel Ödülü’nü “Kuveyt Türk” alırken, Katma Değerli Ürünler Özel Ödülü’nün sahibi ise “Decathlon” oldu.  Danışmanlık firmaları ise kendi kategorilerinde değerlendirildi ve En Çok Başvuru Alan İK Danışmanlık Firması “Adecco” oldu. Adecco ayrıca En Çok İstihdam Yaratan İK Danışmanlık Firması ve En Popüler İK Danışmanlık Firması olarak seçildi. En Çok Aday İnceleyen Danışmanlık Firması Ödülü’ne ise “Civitas İnsan Kaynakları Danışmanlığı” layık bulundu.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics