İnsan Kaynakları 22 NİSAN 2017 / 23:00

​Kadın uzmanlar esnek çalışmadan yana

Esnek işgücü modelini sunan Expertera’nın uzmanlık havuzunda, tam zamanlı çalışmak istemeyen binlerce kadın uzman yer alıyor. Expertera, şirketlerin ihtiyaçları paralelinde, esnek süreler ve bütçelerle şirketlerin ihtiyaç duydukları uzmanlığa hızlı erişim sağlayan küresel bir uzmanlık platformu olarak faaliyet gösteriyor. Expertera’nın uzmanlık havuzunda yer alan 15 bini aşkın uzmanın önemli bir bölümünü ise farklı sektörlerden kadın uzmanlar oluşturuyor. Expertera Şirket Ortağı ve Satış ve İş Geliştirmeden Sorumlu Hayal Koç, şu bilgileri verdi:
“Esnek işgücü modeli, tam zamanlı çalışmak istemeyen, ailesine, çocuklarına daha fazla zaman ayırmak isteyen kadın uzmanlar açısından büyük avantaj sağlıyor. İstihdama kadın katılımını artırabilecek bir model olan esnek işgücü modeli, kadın uzmanlar arasında ivme kazanıyor. Uzmanlar da keyif aldıkları alanlarda farklı projelerde yer alıyor ve sektörlere katkı sağlama imkanının yanı sıra, networking fırsatları ve tecrübelerini gelire dönüştürme imkanına sahip oluyor. En önemlisi, uzmanlar kariyerlerini kendileri yönetebiliyor ve zamanlarını istedikleri gibi değerlendirme imkanını elde ediyorlar.”
 
ETİKETLER : Expertera 1119

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN