İnsan Kaynakları 12 KASIM 2016 / 16:36

​Kolay İK, yeni yatırımlarla büyüyor

Türkiye’nin bulut tabanlı insan kaynakları ve personel yönetim sistemi Kolay İK, yeni katılan 2 yatırımcısı ile yatırım turunu tamamladı. Dünyanın önde gelen yatırım fonlarından 500 Startups'un Türkiye ayağı 500 Istanbul ve Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS, Kolay İK’nın yatırımcıları arasına katıldı. Kolay İK’nın 2016 yılındaki 2’inci turda aldığı toplam yatırım 452 bin dolara ulaştı. Kolay İK, 2015’te çıktığı ilk yatırım turunda da toplam 200 bin TL yatırımcı desteği sağlamıştı. Kolay İK Kurucu Ortağı Çağlar Yalı, şu bilgileri verdi:
“Kuluçka ve hızlandırma sürecinde de bizi destekleyen KWORKS, yatırımcı kimliğiyle de yanımızda. 500 Istanbul gibi uluslararası bir fonun desteği ise ayrı bir öneme sahip. 500 Startup'ın, Kolay İK’yı Türkiye’nin dışına taşıma hedefimizin önünü açacağını umuyoruz. Kolay, akıllı, ekonomik, erişilebilir, güvenilir ve ulaşılabilir bir çözüm yaratmak üzere yola çıktık. Hedefimiz dijitalleşen KOBİ'lerin işini kolaylaştırmak.”
 
Kolay İK’nın yatırımcıları arasında GBA’dan (Galata Business Angels) Melih Ödemiş (Yemeksepeti Kurucusu), Fırat İşbecer (Pozitron Kurucusu), Varol Civil (TEB Yönetim Kurulu Üyesi), Cem Topçuoğlu (TBWA İstanbul CEO’su) ve Ahmet Faralyalı (Mediterra Yatırım Yönetici Ortağı); Rolf Schrömgens (Trivago Kurucusu); YT Venture Partners; EGİAD Melekleri oluşumundan Aydın Buğra İlter (ITA Legal & Advisory Ortağı), Ali Barçın (barcin.com Genel Müdürü) ve Williamsburg Capital LLC gibi isimlerler var. TEB Girişim Evi ve Türk Telekom’un Girişim Hızlandırma Programı PİLOT da Kolay İK’nın çalışmalarını destekliyor
ETİKETLER : ​Kolay İK 1096

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics