İnsan Kaynakları 16 EKİM 2016 / 13:23

​Kurumsal süreçler mobilite ile değişiyor

İçerik Yönetimi ve İşbirliği Platformu Box ile ABD merkezli CIO (Chief Information Officer) dergisi tarafından yapılan araştırma, şirketlerin iş yapış süreçlerinde değişkenlikleri ele alırken, araştırmada, dijital işgücünü harekete geçirmek için yapılan değişim ve öncelikler de incelendi. Mobil odaklı çözümlerin şirketlerde yaygınlaştığını gösteren araştırmaya katılan CIO’ların yüzde 79’u mobil çalışma eğilimin hızla yayıldığı kanısında. CIO’ların yüzde 97’sine göre de çalışanlar, mobil uygulama kullanımına kolayca uyum sağlıyor. Unify da mobil çalışmanın gerekliliği olarak, kurumlara ve çalışanlara Circuit çözümüyle daha verimli bir iş hayatı sağlıyor. İstenilen cihaz ve işletim sistemiyle çalışan uygulama, yeni iş yapış modelinin önemli bir parçasını oluşturuyor.
Araştırmaya göre, İngiltere’de e-posta, iş yapış modelinde öncelikli iletişim aracı. Bunu yüzde 75 ile paylaşılan takvimler ve linkler izliyor. CIO’lara göre, çoklu lokasyona sahip ve sahada çalışanı fazla olan şirketlerin büyük bölümü mobil iletişime de yatırım yapıyor. CIO’ların yüzde 46’sı saha çalışanlarını, mobil işbirliğinden en önemli faydayı elde eden kesim olarak değerlendirirken, yüzde 36’sı mobil uygulama yönetimini, yüzde 31’i ise mobil işbirliği hizmetlerinin genişlemesini stratejik öncelik olarak ele alıyor.
Tümleşik iletişim çözümlerini kullanan CIO’ların öncelikleri de farklılaşıyor. Araştırmaya göre, BYOD eğilimi için mobil çözüm desteğinin, 2017 için önemli bir öncelik olduğu düşünülüyor. CIO’ların yüzde 23’ü de mobil işbirliği teknolojisine yapılan yatırımı artırmayı planlıyor. İş süreçlerinde mobil cihazlarla yaşanan değişime işaret eden Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu da, “Küresel eğilimlerde, geleneksel iş süreçlerinin yerini daha esnek, kullanımı kolay ürün ve çözümlerin aldığı görülüyor. Çalışanlar, kişisel hayatlarında kullandıkları sosyal medya uygulamalarının rahatlığını kurumsal uygulamalardan da bekliyor” dedi.      
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics